Berby 125 uszkodzona obudowa , czym naprawic?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Berby 125 uszkodzona obudowa , czym naprawic?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811 1 tygodni, 3 dni temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #688871 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Moncislaw
  Bartek
  • Postów: 0

  witam. Usszkodził się łancuch i uszkodził obudowe pradnicy /rozrusznika, jest otworek przez który wydostaje si eolej. ponieważ jest to stop aliminum i ponoc magnezu nie bardzo jest jak pospawać, ponoć można zakleić. Jesli tak to jakim klejem? zywica epoxydowa? ale czy olej jej nie rozpuści?

  #688872 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 281

  Berby czy Derby?
  Aliminium? CZytacie ludzie czasem co smarujecie?

  żadnym klejem. Skuteczna naprawa bedzie za droga. Szukaj obudowy

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #688915 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Szumek811
  Szumek811
  Użytkownik
  • Postów: 660

  Oczywiście, że da się naprawić ale nie klejem. Najlepszy w tym wypadku będzie np. Poxipol klej metaliczny w formie plasteliny. Musisz przeszlifować obok dziurki żeby podłoże było chropowate, dobrze odtłuścić i zrobić to w formie nitu czyli z jednej i drugiej strony zaklejasz cienkim „plackiem” i dobrze ściskasz z dwóch stron aby klej dobrze wypełnił dziurkę. Najważniejsze jest odtłuszczenie bo jeżeli będzie choć kropelka oleju to będzie podciekać. Ten klej ma tą zaletę, że potem możesz go po wyschnięciu nawet gwintować, naprawiałem tak gwint w kolektorze ssącym w audi 80 b2 jak i blok silnika, z tego co wiem do tej pory to jeździ i nie odpadło. Im lepiej to zrobisz tym bardziej skuteczna będzie naprawa.

  Nie pomagam na priv 😉
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Berby 125 uszkodzona obudowa , czym naprawic?
Informacje o Tobie: