Berby 125 uszkodzona obudowa , czym naprawic?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #688871
  Bartek
  Gość
  • Postów: 89 724

  witam. Usszkodził się łancuch i uszkodził obudowe pradnicy /rozrusznika, jest otworek przez który wydostaje si eolej. ponieważ jest to stop aliminum i ponoc magnezu nie bardzo jest jak pospawać, ponoć można zakleić. Jesli tak to jakim klejem? zywica epoxydowa? ale czy olej jej nie rozpuści?

  #688872
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 909

  Berby czy Derby?
  Aliminium? CZytacie ludzie czasem co smarujecie?

  żadnym klejem. Skuteczna naprawa bedzie za droga. Szukaj obudowy

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #688915
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 1 001

  Oczywiście, że da się naprawić ale nie klejem. Najlepszy w tym wypadku będzie np. Poxipol klej metaliczny w formie plasteliny. Musisz przeszlifować obok dziurki żeby podłoże było chropowate, dobrze odtłuścić i zrobić to w formie nitu czyli z jednej i drugiej strony zaklejasz cienkim „plackiem” i dobrze ściskasz z dwóch stron aby klej dobrze wypełnił dziurkę. Najważniejsze jest odtłuszczenie bo jeżeli będzie choć kropelka oleju to będzie podciekać. Ten klej ma tą zaletę, że potem możesz go po wyschnięciu nawet gwintować, naprawiałem tak gwint w kolektorze ssącym w audi 80 b2 jak i blok silnika, z tego co wiem do tej pory to jeździ i nie odpadło. Im lepiej to zrobisz tym bardziej skuteczna będzie naprawa.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button