benzyna w oleju ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis benzyna w oleju ?

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

szyszu3
    Użytkownik

Witam. jakiś miesiąc czy 2 sprawdzałem olej i było mało, dolałem ale za dużo, nawet dużo za dużo bo wystawało poza granice tej miarki (nie wiem jak się to fachowo nazywa) no i wczoraj spuściłem troche tego oleju i poczułem w nim benzyne. O co kaman ? skąd tam się wzięła benzyna ?

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie wiem ale może coś się dostało przez odmę lub po prostu górą… JEśli było zbyt dużo oleju to mógł się z czymś zetknąć. Nie jestem specjalistą od 4T ale sprawdź jeszcze czy pod korkiem wlewu oleju nie masz piany.

szyszu3
    Użytkownik

nie mam chyba. ale sprawdzę.

Ja w korkach nie stoje.

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Kisiu1981
    Użytkownik

Piana pod korkiem to pierwszy objaw walniętej uszczelki pod głowicą. Płyn chłodzący dostaje się do oleju. A Ty masz chłodzenie powietrzem?

szyszu3
    Użytkownik

tak.

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Stiopa
    Stiopa
    Użytkownik

Zapach benzyny w oleju może mieć różne przyczyny:
    – kranik nie trzyma a paliwo przelatuje przez gaźnik i pierścienie do oleju.
    – Zbyt bogata mieszanka.
    – Zużyte lub zapieczone pierścienie.
    Olej zmienia swój zapach w trakcie eksploatacji, więc być może nie ma się czym przejmować. Przez internet trudno to stwierdzić. Zacznij od sprawdzenie kranika.

Kisiu1981
    Użytkownik

Zrób jak Stiopa pisze. Sprawdź regulację gaźnika i kranik w pierwszej kolejności.

Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

Jaki kranik co wy piszecie doplyw paliwa reguluje zawor plywakowy w gazniku.Jezeli jest paliwo w oleju to i powinien palic olej i powinien dymic.

szyszu3
    Użytkownik

no właśnie, jaki kranik ? Dymić troche dymi jak go sie przegazuje na nóżkach jak na 4t.

Ja w korkach nie stoje.

Damian Adrian Bednarski
    Użytkownik

Też mam taki problem , kiedy zmieniałem ojej był bardzo rzadki (jak woda ) , skuter strasznie dymi ,co robić ?
    Wymieniałem cylinder na 80cc wraz z tłokiem itd.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie