! Forum Skutery Benzyna 98

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #625871 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Nortos
  Nortos
  Użytkownik
  • Postów: 398

  Witam,
  Warto lać benzynę 98 jak się wrzuci nową głowicę? Ostatnio wklepałem nową i bardzo szybko zawór dostał nagaru i zaczął się „kruszyć”, dodam, że katowałem ten zestawik od samego początku więc pewnie też przez to.
  Ostatnio oglądałem coś na YT i wywnioskowałem, że do docierania wypadałoby lać 98 i potem gdzieś co 4 raz, co o tym sądzicie?

  Router Grande 50/90
  #625872 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 534

  bez sensu.
  98 ma wyższą odporność na spalanie stukowe ale to masz tylko wtedy kiedy masz ogromne doładowanie, bardzo wysoką kompresje lub bardzo agresywnie ustawiony zapłon.
  Wtedy korzyści z doładowania, zapłonu, lub kompresji są w stanie zniwelować mniejszą moc osiąganą z samej 98 (mniej chętnie się pali).
  jak nie masz wtrysku i to z możliwością sterowania czasem zapłonu z czujnikami stuku to kompletnie nie ma to sensu. Róznicy albo nie bedzie albo bedzie słabszy

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Benzyna 98
Informacje o Tobie: