Benzer Yankee - olej

Witam!
Mam pytanie, czy można lać do silnika 139fmb olej samochodowy Mobil 10w40? Według mnie silnik powinien chodzić ok, tylko nie wiem jak ze sprzęgłem. Próbował ktoś?

Odpowiedź jedna: jest to twój sprzęt, możesz nalać oleju po frytkach i też pojedzie...

To biegówka 4T? Jeśli tak to zdecydowanie NIE.

Tak to biegówka. Okej dzięki za odpowiedzi.

Mój po zimie 2 tygodnie jeździł na orlenowskim Trawolu (nie miałem co po zimie dolać). Wczoraj zalałem Lotos 10W40 za 21.80 zł/l i jeździ. Nie miałem zamiaru kupić motula za ponad 40zł. Jaki zalejesz to od Ciebie zależy.

Tu potrzebny jest olej do sprzęgieł mokrych więc samochodowy odpada. Znajdź na Orlenie lub Bliskiej Platinum Moto 4T. Zdaje się, że ten jest właściwy. Na samochodowym sprzęgło nie będzie pracować poprawnie.

Polecam orlenowski Platinum 10W 40 dedykowany do silników 4T (ujeżdżam Bartona Volcano). Nie wiem, jaki olej był zalany fabrycznie i jaki mi potem zalali na przeglądzie gwarancyjnym :-), ale gdy potem sam już sobie wymieniałem na ten olej i silnik lepiej chodził, zmniejszyły się wibracje pow. 6000 obr i poprawiła praca skrzyni biegów / sprzęgła. Myślę, że ten olej to optymalny stosunek cena / jakość. Ja kupiłem 1 litr za 21,50 zł.