Benzer Yankee - grzanie silnika.

Więc mam taki problem założyłem cylinder 72 ccm z tłokiem nowe pierścienie po dwóch miesiącach silnik się zaczol grzać myślalem ze to tłok wiec go wymieniłem ale silnik nadal się grzej proszę o pomoc bo nie wiem co może być przyczyna ?

regulacja mieszanki?

A dokładniej ? Ogólnie to jest 4t

to może ty dokładniej?
zmieniłeś tylko tłok z cylinderm? a regulacja gaźnika była? a głowica?

po czym wnosisz że się grzeje ? olej jest?

Jak już pisałem zmieniłem cylinder tłok pierścienie głowicy nie musiałem bo kopiłem odpowiedni tłok olej jest. Przejadę nim np. 100m i silnik bardzo gorący na wolnych też się grzeje

Regulacja tez była napisałem już ze jeździłem nim 2 miesiące i wszystko było dobrze

Do 72 ccm jest inna głowica niż do 49ccm i to jaki masz tłok nie ma tu żadnego znaczenia.

wojo12332 napisał:

Regulacja tez była napisałem już ze jeździłem nim 2 miesiące i wszystko było dobrze

wiec moze sie zderegulował??

madi napisał:

Do 72 ccm jest inna głowica niż do 49ccm i to jaki masz tłok nie ma tu żadnego znaczenia.

Tak jest, dużo większe zawory i większy kanał dolotowy (wydechowy chyba ten sam):D

No jak kupowałem w sklepie sprzedawca powiedział ze nie trzeba głowicy że wszystko pasuje

I czy przez głowice grzał by sie silnik jak przez dwa miesiące było wszytko ok ??

Jaki kolor ma świeca?

szybko robi sie czarna

a dysza? Powinna być 90:)

Ciekawe, a u mnie paradoksalnie na tej dyszy fabrycznej miałem kawe z mlekiem, a teraz mam czarną;) Ale to taka ciekawostka;)