Benzer Shaft 50/72. Brak mocy i niskie obroty

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Benzer Shaft 50/72. Brak mocy i niskie obroty

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Waldemar Waldemar 3 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Boro624
    Boro624
    Użytkownik

Witam zakupiłem ostatnio motorower Benzer Shaft 50 ale z wymienionym tłokiem na 72ccm na początku wszystko było ok ale po parunastu kilometrach obroty zaczęły spadać a prędkość maksymalna razem z nimi podczas dojazdu do domu prędkość max wynosiła 30 km/h na 3 biegu na około 2,5k obrotów a o 4 nie było mowy nawet z górki, Obecnie obroty są tak małe że motorowerem nie jestem w stanie nawet ruszyć. Czasami jak odpalę to obroty są normalne czyli kręci na wysokie obroty i jest zrywny ale jak tylko mu odpuszczę i obroty spadną na te standardowe 1,5k s powrotem daje rade je podkręcić do max 3tys. Wtedy jak lekko nacisnę manetkę i zakręci do tych całych 3 tys obrotów (Bo dalej nie da rady) i przytrzymam to po 2-3 sec samoczynnie obroty spadają i gaśnie. Jako że jestem laikiem i kompletnym żółtodziobem proszę o jakieś szczegółowe wyjaśnienia jak mógłbym to naprawić. Z góry dziękuję za pomoc. Tutaj dodaje załącznik do krótkiego filmiku gdzie zdążyłem go złapać na wyższych obrotach ale zanim zacząłem nagrywać zaczynały spadać ale uchwyciłem kwintesencję problemu. Dodam także że wczoraj już zaczął gasnąć kiedy podczas redukcji biegów naciskałem sprzęgło to bywało że nie zdążałem robić między gazu a już zgasnął i to dosyć gwałtownie.
    http://youtu.be/vPwaCVlRSa4

Zdjęcie profilowe dzideks
    dzideks
    Użytkownik

Może nie ma smarowania?

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Boro624
    Użytkownik

Łańcuch jest nasmarowany ale za to pojawił się dodatkowy objaw mianowicie teraz już nie chce odpalić. Kręci ale nie zapala.

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Sprawdź luz zaworowy. Kiedyś źle dokręciłem śrubę kontrującą popychacz zaworu ssącego i w wyniku wibracji popychacz wykręcił się. Zawór miał takie luzy, że po paru km silnik nie dawał rady ciągnąć.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Gdyby nie miał smarowania, to zatarł by się i w ogóle nie szło by go uruchomić.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Boro624
    Użytkownik

Okazało się że tłok rozwalił ścianki cylindra, temat do zamknięcia.

Zdjęcie profilowe Waldemar
    Waldemar
    Użytkownik

Pomocy, Benzer Shaft 50/72, po włączeniu świateł przygasa. Co może być przyczyną

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie