Benzer Indiana - Ładowanie

Witam,
Jest to mój pierwszy post jak i pierwszy skuter w życiu, tak więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Męczy mnie trochę temat ładowania w skuterze Benzer Indiana.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak sprawdzić czy ładowanie działa prawidłowo?

Cie miałem nigdy wcześniej do czynienia z takim układem.

odpalić silnik i zmierzyć napięcie na klemach akumulatora (przy podłaczonym i SPRAWNYM akumulatorze). Pomiar na wolnych obrotach i na wyższych.

Wombat,
jakie powinny być mniej wiecej wartości?

naprawdę nikt nie umie skorzystać z google?

od 12V z groszami do koło 14.4-14.7V

Po raz pierwszy mam styczność z takim ustrojstwem i nie do końca wiem jak to działa.
Czy jest szansa zdobyć schemat elektryczny do skutera Benzer Indiana?
Gdzie w tym skuterze jest zainstalowany regulator napięcia?

nie powielaj tematów.
regulator napięcia jest pod przednią czaszą

Kolego Wombat,
mam jeszcze dwa pytania na które nie znalazłem odpowiedzi w necie. Manuala też ciężko szukać.
Na desce rozdzielczej mam ikone oleju (smarowniczki) z diodą LED jak rozumiem w moim silniku nie jest to poziom oleju w silniku a w zbiorniczku od oleju, dobrze rozumiem? dodatkowo mam także ikonę jakby telefonu (lub czegoś podobnego) i tam jest druga dioda LED ale jest ona zasilona z jakiejś dodatkowej płytki w liczniku. Co to może być?

tak - olej w 2T to nie ciśnienie w układzie tylko poziom w z zbiorniczku.
dioda od telefonu działa na zasadzie indukcji - nie jest zasilana ale powinna zacząć migać kiedy odpowiednio blisko znajdzie sie aktywna antena telefonu komórkowego - działa to tak sobie.

Temat z ładowaniem rozwiązany, zakup nowego i odpowiedniego akumulatora załatwił temat. Na wyższych obrotach ładowanie akumulatora dochodzi do 14,3V.