Benzer Aston dostaje za dużo paliwa? dławi się ? Potrzebna pomoc

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Benzer Aston dostaje za dużo paliwa? dławi się ? Potrzebna pomoc

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Jurczak Kamil 4 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #310785 Odpowiedź

  Adam Ornowski
  Użytkownik
  • Postów: 135

  Witam , mam problem otóż ostatnimi czasy oddałem do serwisu swoje moto ( wczesniej chodziło dobrze )
  niestety podczas odbierania moto nie zastałem mechanika wiec nie dowiedziałem sie co dokładnie było przyczyną braku iskry , zauważyłem tylko że została wymieniona świeca , cewka i moduł .
  No i już wtedy były drobne problemy , ale jakoś jezdził , ale dziś ledwo dotoczyłem się do domu po pracy , moto na wolnych obrotach , chodzi normalnie , ale po odkręceniu manetki tak jakby się dławi , taki dzwiek jakby dostawał za dużo paliwa i aktualnie ciężko jest nim nawet ruszyć nie mówiąc o normalniej jezdzie .
  W moto został wymieniony wczesniej cylinder z głowica i tłokiem na 72ccm , iglica jest ustawiona na ostatnim ząbku ( nie pamiętam czy u góry czy na dole ) wiem że tak aby dostawał jak najmniej paliwa , dysza po zmianie cylka nie była wymieniana na większą , jest wsadzona oryginalna .
  Próbowałem już każdej możliwej regulacji gaznika , zawory ustawiałem , przerwę na świecy także , aktualnie brakuje mi już pomysłów co może być przyczyną .
  Może wy coś wiecie na ten temat ?

  Adamek
  #311682 Odpowiedź

  Jurczak Kamil
  Użytkownik
  • Postów: 16

  Miałem motorower Zipp Toros WJ 50 to pamiętam że go zalewało i wiem że wymieniłem kranik bo benzyna przeżarła lekko uszczelkę, wyczyściłem gaźnik ( sprężonym powietrzem kompresora poczyściłem dziurki). Założyłem spowrotem gażnik, dokręciłem śrubkę od mieszanki paliwowej na gaźniku i go zalałem. Odpaliłem motorower i ustawiłem śrubkę na mieszance paliwowej 1 cały obrót i 1/4 dla cylindra 50ccm przy czym odkręciłem kranik do połowy aby podawało paliwo do gażnika i zostawiłem motorower odpalony na kilka minut aby sprawdzić czy będzie płynnie pracował. Jeśli w motorowerze jest cycel 72 to śrubka mieszanki paliwowej ustawia się na 2 obroty przy czym trzeba zwiększyć obroty silnika na 1400. Jeśli odpala się zimny silnik motoroweru rano przy temperaturze 5 stopni celcjusza to zostawić na ssaniu ok. 2 minuty i nie kręcić śrubką od obrotów silnika oraz od mieszanki paliwowej.

  Junrisis
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Benzer Aston dostaje za dużo paliwa? dławi się ? Potrzebna pomoc
Informacje o Tobie: