Benzer Arco - kilka pytań (skrzynia begów, obroty)

Witam, jestem od dwóch dni (w miarę szczęśliwym) posiadaczem motoroweru Arco od Benzera. Mam w związku z tym kilka pytań.

1. Zauważyłem że gdy motorower stoi i jest na pierwszym biegu czasem bardzo trudno wrzucić luz. Zobrazuje to - stoi na jedynce, wrzucam dźwignię do góry , gaśnie na ekranie "1" ale nie zapala się kontrolka od luzu. Na dwójkę to już w ogóle nic chce w takim przypadku wskoczyć, prędzej bym wyrwał dźwignię niż wrzucił kolejny bieg. Jedyne co pomaga to wyłączenie silnika, wtedy wszystko działa w porządku. Pytanie tylko - czy powinno się tak dziać? Podobna sprawa jest w tym że podczas jazdy wrzucam "2", i czasem dzieje się tak że bieg wchodzi normalnie, ale zapala się kontrolka od luzu.

2. Zauważyłem dzisiaj że silnik jest na dość sporych obrotach. Gdy stoi w miejscu, na luzie, średnio na obrotomierzu mam 1,5 obrotów. Nie pamiętam niestety jak było wczoraj, ale wydaje mi się że ogólnie cały motorower miał mniejsze obroty i chodził ciszej.

3. Orientuje się ktoś czy można naprawić wskaźnik poziomu paliwa? Zauważyłem że wynik zależy od przechylenia sprzętu. Gdy stoi na płaskiej nawierzchni, non stop wskazówka jest pokazuje pełny bak - gdy motorower przechylę - spada na połowę. Warto z tym jechać do serwisu czy nawet nie spojrzą na tą usterkę?

4. Przy jakich obrotach zmieniać biegi? To moja pierwsza maszyna, więc ciężko u mnie jeszcze z wyczuciem. :)

5. To nic jeśli silnik gaśnie gdy doda się gazu przy włączonym ssaniu?

Z góry dziękuje osobie która rozwieje moje wątpliwości. :)

Niestety skrzynia biegów jest niewyregulowana, jeśli nie możesz wrzucać biegów spróbuj popuścić sprzęgło, wcisnąć i dopiero wrzucać bieg.

1500 rpm to normalne obroty.

U mnie jest tak samo, ja na to nie zwracam uwagi.

Najlepiej przy docieraniu nie przekraczać 6500 rpm, nie należy również przyspieszać (zwłaszcza na 3 i 4) od niskich obrotów.

Nie, na ssaniu mają prawo dziać się takie rzeczy ale nie powinny. Może ujmuj ssania jeśli chcesz już ruszać.