Benzer 50 dwusuw - NIE PALI - prośba o radę

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #305276 Odpowiedz
      efektywny1
      Członek

Cześć
      Skuter Benzer 50 cm – skuter stał nie ruszany przez rok – po roku oddałem go do serwisu , wyczyścili i wyregulowali gaźnik skuter palił było wszystko ok . W dniu wczorajszym po roku stania włożyłem akumulator i chciałem go odpalić niestety skuter kręci ale nie zaskakuje , byłem na stacji dolałem dwa litry świeżej benzyny też nie pomogło , sprawdziłem wczoraj święcę przykładająć do masy – iskra jest …. Czy macie jakieś pomysły co może być powodem tego że kręci ale nie chce załapać ??? 🙁 Co i jak jeszcze najlepiej sprawdzić ???
      Z góry dzięki za info

• #305277 Odpowiedz
      Wombat
      Moderator

może masz gaźnik zatkany starą i rozwarstwioną mieszanką – pomaga czyszczenie komory pływakowej i dysz.
      zobacz czy na samostarcie psikanym w filtr zapali

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
      REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

• #305278 Odpowiedz
      efektywny1
      Członek

Dzięki Wombat – czyli w tym przypadku pomoże tutaj czyszczenie gaźnika ???
      O co chodzi z tym preparatem – gdzie się nim psika ?? Na filtr powietrza ??? Gdyby zapalił to już bym palił normalnie czy o co chodzi ? Sorry ze tyle pytań jestem laikiem 🙂

• #305281 Odpowiedz
      Wombat
      Moderator

psika sie w dziurkę którą filtr powietrza zasysa powietrze.
      jak zapali to wiesz że problemem jest paliwo dostarczane przez gaźnik.
      A skoro stał to jest szansa że się po osadzało i pozasychało wszystko w gaźniku.
      Mógł się też zwalić kranik podciśnieniowy miedzy zbiornikiem a gaźnikiem, może być zatkana dziurka napowietrzająca zbiornik, może być nieszczelność w dolocie i nie zasysa paliwa, może być zwalony zawór membranowy, ssanie… i jeszcze kilka rzeczy.
      ale najprościej zacząć od gaźnika

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    • #305286 Odpowiedz
      efektywny1
      Członek

Dziękuję 🙂

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Benzer 50 dwusuw - NIE PALI - prośba o radę
Twoje dane:

Back to top button