Benzer 50 dwusuw - NIE PALI - prośba o radę

Cześć
Skuter Benzer 50 cm - skuter stał nie ruszany przez rok - po roku oddałem go do serwisu , wyczyścili i wyregulowali gaźnik skuter palił było wszystko ok . W dniu wczorajszym po roku stania włożyłem akumulator i chciałem go odpalić niestety skuter kręci ale nie zaskakuje , byłem na stacji dolałem dwa litry świeżej benzyny też nie pomogło , sprawdziłem wczoraj święcę przykładająć do masy - iskra jest .... Czy macie jakieś pomysły co może być powodem tego że kręci ale nie chce załapać ??? :( Co i jak jeszcze najlepiej sprawdzić ???
Z góry dzięki za info

może masz gaźnik zatkany starą i rozwarstwioną mieszanką - pomaga czyszczenie komory pływakowej i dysz.
zobacz czy na samostarcie psikanym w filtr zapali

Dzięki Wombat - czyli w tym przypadku pomoże tutaj czyszczenie gaźnika ???
O co chodzi z tym preparatem - gdzie się nim psika ?? Na filtr powietrza ??? Gdyby zapalił to już bym palił normalnie czy o co chodzi ? Sorry ze tyle pytań jestem laikiem :)

psika sie w dziurkę którą filtr powietrza zasysa powietrze.
jak zapali to wiesz że problemem jest paliwo dostarczane przez gaźnik.
A skoro stał to jest szansa że się po osadzało i pozasychało wszystko w gaźniku.
Mógł się też zwalić kranik podciśnieniowy miedzy zbiornikiem a gaźnikiem, może być zatkana dziurka napowietrzająca zbiornik, może być nieszczelność w dolocie i nie zasysa paliwa, może być zwalony zawór membranowy, ssanie... i jeszcze kilka rzeczy.
ale najprościej zacząć od gaźnika

Dziękuję :)