Benzer WS 50 Serwis, wymiana olejów proszę o pomoc

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Benzer WS 50 Serwis, wymiana olejów proszę o pomoc

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Kamil Furciński 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Kamil Furciński
    Użytkownik

Witam kupiłem nie dawno Bezner WS 50 i mam parę pytań w sprawie tego motoroweru bardzo proszę o pomoc!!!

Wymiana oleju silnikowego , jaki jest najlepszy ?
    Wymiana oleju w skrzyni biegów jeśli jest coś takiego, co i jak, jaki olej ?
    Czy on posiada jakieś filtry?
    Co jeszcze można wymienić ?

Z góry dziękuje za poświęcony czas 🙂

Zdjęcie profilowe Rurek
    Rurek
    Użytkownik

hej
    1. facet w sklepie z olejami mówił mi ze najlepszy jest motul. Np Motul 5100 10W40
    2. Silnik, sprzęgło i skrzynia są połączone i wszystko jest skąpane w oleju silnikowym.
    3. posiada filtr oleju którego się nie wymienia, filtr powietrza i filtr paliwa.
    Po zakupie warto sprawdzić rzeczy eksploatacyjne: klocki, linki, płyn hamulcowy etc.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Kamil Furciński
    Użytkownik

ile tam tego oleju wchodzi?
    Pytałem sie o skrzynie bo są po lewej stronie jak się siedzi są korki jeden od góry drugi od boku i pod spodem ( przy skrzyni biegów ) też jeden korek i po co to? Skoro olej silnikowy jest po prawej stronie ??? Do hamulców jaki polecasz?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

0,9l pół syntetyk [ja leje lotosa] te korki srebrne po lewej są od zapłonu po prawej masz wlew,pod spodem masz spust i napinacz rozrządu.

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Na pewno 0.9? Ja zawsze 0.7 +ewentualna dolewka leje:)
    +
    Olej do silnika jest JEDEN.Musi być do motocykli z MOKRYM spręgłem.
    +
    Wlew masz koło kopki, plastikowa nakrętka z miarką. Pod spodem spuszczanie to jest śruba wkręcona do prosta, nie pod SKOSEM.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Racja 0,7-0,75 u mnie 0,9 bo chłodnica dochodzi i napisałem jak u mnie.

Kamil Furciński
    Użytkownik

Dobra dzięki ktoś poda jakiś dobry w miarę tani olej ?
    Czyli do tych korków od strony skrzyni biegów nic się nie wlewa?

Olej najlepiej pół syntetyk czy syntetyk motorek ma dopiero 2 lata i ponad 10 tyś przebiegu dla tego pytam.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie