Benzer WS 50 Serwis, wymiana olejów proszę o pomoc

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Benzer WS 50 Serwis, wymiana olejów proszę o pomoc

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Kamil Furciński 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #187595 Odpowiedź

Kamil Furciński
    Użytkownik

Witam kupiłem nie dawno Bezner WS 50 i mam parę pytań w sprawie tego motoroweru bardzo proszę o pomoc!!!

Wymiana oleju silnikowego , jaki jest najlepszy ?
    Wymiana oleju w skrzyni biegów jeśli jest coś takiego, co i jak, jaki olej ?
    Czy on posiada jakieś filtry?
    Co jeszcze można wymienić ?

Z góry dziękuje za poświęcony czas 🙂

#187597 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rurek
    Rurek
    Użytkownik

hej
    1. facet w sklepie z olejami mówił mi ze najlepszy jest motul. Np Motul 5100 10W40
    2. Silnik, sprzęgło i skrzynia są połączone i wszystko jest skąpane w oleju silnikowym.
    3. posiada filtr oleju którego się nie wymienia, filtr powietrza i filtr paliwa.
    Po zakupie warto sprawdzić rzeczy eksploatacyjne: klocki, linki, płyn hamulcowy etc.

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #187604 Odpowiedź

Kamil Furciński
    Użytkownik

ile tam tego oleju wchodzi?
    Pytałem sie o skrzynie bo są po lewej stronie jak się siedzi są korki jeden od góry drugi od boku i pod spodem ( przy skrzyni biegów ) też jeden korek i po co to? Skoro olej silnikowy jest po prawej stronie ??? Do hamulców jaki polecasz?

#187605 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

0,9l pół syntetyk [ja leje lotosa] te korki srebrne po lewej są od zapłonu po prawej masz wlew,pod spodem masz spust i napinacz rozrządu.

#187607 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Na pewno 0.9? Ja zawsze 0.7 +ewentualna dolewka leje:)
    +
    Olej do silnika jest JEDEN.Musi być do motocykli z MOKRYM spręgłem.
    +
    Wlew masz koło kopki, plastikowa nakrętka z miarką. Pod spodem spuszczanie to jest śruba wkręcona do prosta, nie pod SKOSEM.

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

#187610 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Racja 0,7-0,75 u mnie 0,9 bo chłodnica dochodzi i napisałem jak u mnie.

#187613 Odpowiedź

Kamil Furciński
    Użytkownik

Dobra dzięki ktoś poda jakiś dobry w miarę tani olej ?
    Czyli do tych korków od strony skrzyni biegów nic się nie wlewa?

Olej najlepiej pół syntetyk czy syntetyk motorek ma dopiero 2 lata i ponad 10 tyś przebiegu dla tego pytam.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Benzer WS 50 Serwis, wymiana olejów proszę o pomoc
Informacje o Tobie: