bassa czy f16, który dla statecznego pana:)

witam, mam 35 lat i 176 cm wzrostu czy dam radę jeździć na którymś z tych pojazdów? jak się przymierzam do torosa to żona mówi, że śmiesznie na nim wyglądam:) pozdrawiam

Jedno i to samo, tu i tu takie same wymiary.

nie jest to samo.
F16 ma więcej części zamiennych - choćby nawet przednia czasza co pasuje do wszystkich innych chinoli - Innym słowem w przyszłości można będzie ją łatwo kupić. F16 ma przedni błotnik tak zrobiony, żeby koło w niego nie uderzało - Błotnik jest zamontowany na stałe wysoko, a pod błotnikiem lagi do koła co oznacza, że koło podczas wjechania w dziurę podskoczy do końca lagów nie dotykając błotnika. Router Bassa ma natomiast błotnik zamontowany nieco ponad nad koło już na lagach co oznacza, że podczas wjechania w dziurę będzie duże prawdopodobieństwo, że owy błotnik się odkręci, lub się złamie na pół.

Router Bassa ma lampki pozycyjne w lampie głównej, przez co z daleka w nocy kierowca auta może myśleć, że jest to samochód któremu działa tylko jedno światło. F16 natomiast ma pozycyjną lampkę na nie ruchomym nosie na samym dole, a główna lampa na kierownicy co sprawia, że kierowca auta jadącego na przeciw będzie widział, że to jakiś skuter jedzie. No bo komu by się spaliły w aucie dwie lampy?

Router Bassa ma też swoje plusy:

Jest blokowany do 45km/h, natomiast toros f16 do 43km/h.
Bassa ma koła 10-3,50, a F16 10-3,00
Bassa ma dokładniejszy licznik, co nie można powiedzieć o liczniku torosa f16, który przekłamuje o 5 do 7 km/h przy prędkości 50km/h.
Ładny tłumik

Plusy F16:
Jedyna blokada prędkości - jeden kabelek który można zawsze odłączyć, podłączyć http://www.youtube.com/watch?v=aiZh9CBHosE
Bardzo dobre podświetlenie licznika
Wszystkie te same części co do prawie każdego chińczyka (Wilga,Coliber,Vapor itp.)

Oba skutery mają te same silniki, i czasem trzeba będzie im coś naprawić.

W torosie są dwa hamulce bebnowe, w bassie hamulec przedni jest tarczowy .a tylni bębnowy

kuba90876 napisał:

W torosie są dwa hamulce bebnowe, w bassie hamulec przedni jest tarczowy .a tylni bębnowy

Nie prawda. W bassie jak i w torosie f16 są dwa bębny.

Obejrzyj
http://www.youtube.com/watch?v=_oUZTmbI4xY

Oraz
http://www.youtube.com/watch?v=1zwTYL8Dq4c

Wszystko ładnie pokazane

Kolega miał basse i miał z przodu hamulec tarczowy.

Może miał rometa 727? Ogólnie w fabryce w Bassach montują jak i w F16 dwa bębny. Zobacz sobie w tesco, opisach aukcji na allegro, w filmiku skuterowo.com.

No nie wiem. Nie chce się kłócić :)

Są Torosy F16/Bassy z hamulcami tarczowymi lecz nie w marketach tylko salonach.

Ciekawe, gdyż kupiłem swojego torosa f16 nr. 2 z salonu ZIPP'a (pierwszy uległ wypadkowi), i mam dwa bębny.

najlepsze były kingwaye coliber co miały tarcze z przodu i z tyłu (niektóre). teraz już takich nie robią

@izdebski12 a kiedy kupowałeś? Bo ja takie widziałem w 2011 roku, więc to była chyba pierwsza generacja. Nawet wtedy pamiętam że w Realu były dwa bębny, a już w Selgrosie z przodu była tarcza.

ja kupowałem w grudniu 2012