Bassa 50 - wysokie obroty na "luzie", przy przyspieszaniu wlecze się jak słoń

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #622525
  Kuki5050
  Uczestnik
  • Postów: 2

  Witam.
  Od roku jestem posiadaczem skutera Router Bassa 50 z 2016 (wygrana na loterii). Jednak ostatnio trochę mnie niepokoi jego zachowanie. Tak jak w tytule, podczas przyspieszania mimo prób ściągania manetki na ful wlecze się jakby miał włączone „pół naprzód”, a podczas postoju wskakuje samoistnie na wysokie (jak na luz) obroty. Ponadto podczas luzowania manetki słychać odgłos podobny do wygładzania drewna papierem ściernym. Początkowo myślałem, że brakuje mu powietrza do reakcji spalania (miał wtedy coś koło 2004 km na liczniku), więc wyczyściłem filtr powietrza, ale to nie to. Potem sprawdziłem poziom oleju – było go mało, więc go dolałem, pamiętając o uprzednim wyczyszczeniu filtra oleju z osadu. Też nic. Bardzo bym prosił o pomoc w tym temacie (ponieważ jestem laikiem, a grzebiąc bez opamiętania mógłbym jeszcze coś zepsuć). Dodam że problem wystąpił po raz pierwszy dopiero w zeszłym tygodniu, nawet silnik zdołał mi zgasnąć i nie uruchamiać się przez prawie godzinę, wcześniej spisywał się znakomicie.

  #622527
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 030

  skoro się wkręca to znaczy że dostaje dostatecznie dużo powietrza. szukaj nieszczelności w dolocie, zobacz czy się zamyka przepustnica. Niewłaściwy skład mieszanki z powodu nieszczelności może być tez powodem braku mocy. Nie musi ale może. Wykręć świece i zobacz jak wygląda.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #624256
  Kuki5050
  Uczestnik
  • Postów: 2

  Przepraszam za długi czas nieaktywności – dopiero dziś dobrałem się do bebechów skuterka. Świecę wykręciłem, usyfiona nagarem jak nie wiem co, spróbuję ją druciakiem wyczyścić i podepnę ponownie.

  Aha, fabrycznie montowana była A7RTC. W zapasie mam C7HSA (zalecana w instrukcji obsługi).

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button