Bashan 200 znika płyn chłodniczy

Mam pytanie odnośnie quada bashana 200.Tydzień temu wlałem płyn chłodniczy do pełna lecz silnik grzał się więc po tygodniowej jeździe pomyślałem że może zabrudzona jest chłodnica więc chciałem ją przeczyścić, spuszczam płyn a tam praktycznie płynu niema, sprawdzałem czy przypadkiem nie dostaje się do oleju lecz olej jest czysty,dymić na niebiesko też nie dymi układ chłodniczy jest szczelny.Więc nie wiem gdzie ten płyn się podziewa :frowning:

Dodam tylko że quad jest na dotarciu i został wymieniony cylinder,pierścienie,tłok,uszczelka pod głowicą oraz uszczelka pod cylinder

I czy jest możliwe że płyn paruje?

Myślę, że ten płyn może się teraz znajdować w silniku, wymieszany razem z olejem.

A może on się tam dostać z tego co się orientuje to nie powinien się dostawać do oleju ani olej do płynu.
Sprawdziłem poziom oleju jest taki sam jak był jak odpaliłem go pierwszy raz a płyn nadal znika nie dużo ale gdzieś tak po tygodniu jazdy po 10km dziennie zniknie około 50ml. Silnik nie dymi na niebiesko ani na biało

nieszczelnosc albo poczatki usczelki pod glowica

Dzisiaj sprawdziłem uszczelkę i wszystko jest z nią w porządku, czy możliwe jest że płyn chłodniczy który leje jest tandetny?
A układ chłodniczy raczej jest szczelny bo nie widać żadnych wycieków i wszystko jest suche

A jak tą uszczelke pod głowicą sprawdzałeś? Bo po odkręceniu głowicy to ona w zasadzie jest do wyrzucenia.

ze szczelnego układu (który jest zresztą ciśnieniowy) nie ma wycieków i nie możliwe żeby ci znikał płyn.
Jeżeli znika to albo go przepala cylinder bo uszczelka pod głowicą gdzies puszcza albo gdzieś wycieka z układu na cos gorącego i zaraz paruje - dlatego nie widzisz.
Albo wywala jakimś wyrównawczym jak też nie widzisz - ale to tez oznacza przedmuch. Jest taki przyrząd do pomiaru ilości spalin w płynie chłodniczym. Zmierz sobie. Jak pokaże że sa w chłodziwie spaliny to nie bata - puszcza cylinder.

Okej dzięki za radę jak coś to po życzę ten przyrząd od kolegi a co do uszczelki to zamówię uszczelki bo i tak będę musiał wymienić sprzęgło

ale w końcu nie napisałes jak ją sprawdzałeś

Zdjąłem tą uszczelkę i przejechałem się do znajomego mechanika bo nie byłem pewny i on powiedział że wszystko jest z nią okej tylko muszę uważać z nakładaniem jej żeby jej nie uszkodzić

(Oczywiście pojechałem rowerem)

a mechanik ci nie powiedział że to jednorazowa uszczelka i raz sprasowana nadaje się zasadniczo do kosza?

Niestety nie ale koniec z bashanem ponieważ zakupiłem aprilie rs 50 więc kończę temat