Barton sprint większa zębatka (tył)

Witam, Chciałem aby mój bartuś szybciej sie zbierał i lepiej rozpędzał wpadłem na pomysł żeby włożyć mu większą zebatke pod łańcuch z tyłu tylko nwm ile zębów ma seryjna zębatka, ile moze mieć maks żeby weszła pod osłone, czy będe musiał zmieniać łańcuch i zębatke w silniku i przede wszystkim czy to cos da :) z góry dziekuję i proszę o wyrozumiałość ponieważ nie znam sie an tym zbyt dobrze ... :)

policz zęby
albo przednią daj o 1 ząb mniejszą

1Z z przodu = ~ 3Z z tyłu

barteklodz ma rację jepiej zmień z przodu , jest taniej szybciej a efekt taki sam jak byś zmienił z tyłu, mało jeden to załóż mniejszą o dwa zęby wtedy juz na pewno bedzie różnica zauważalna

czyli jest tak że im mniejsza zębatka z przodu tym lepsze przyspieszenie, moglibyscie mi podeslac liniki do jakis fajnych zębatek z allegro ? z góry dzieki : )

a jak założę mniejszą zębatkę z przodu to będzie też mniejszy v-max?
da się tak rozłożyć żeby było lepsze przyspieszenie i taki sam v max w obu zębatkach????

witam jestem posiadaczem bartona sprinta chciał bym wsadzić mu szerszą opone do przodu rozmiar aktualny na przód to 2.57-18 a tył to 3.25-18 cz mógł by mi ktoś doradzić w tej kwesti znalazłem opony w internecie daje link do strony http://www.oponeo.pl/dane-opony-motocyklowej/metzeler-me-22-3-25-18-59-p-przod-tyl-tt-rf

Mniejsza zębatka z przodu daje przyspieszenie ale tracisz v-max, 1 ząb z przodu widać różnice na przyspieszeniu a v-max spada max o 5km/h 2 zęby może o 10-15. Mniejsza zębatka dużo da!