Barton Sprint stracił na sile i prędkości

Mój Barton ma prawie 9tys km przejechane i coś mu zaczęło brakować mocy. nie na wszystkich biegach, bo na pierwszych 3 dobrze się rozpędza i na obroty wchodzi, ale na 4 to masakra jest. Obroty idą w gore a prędkości nabiera strasznie wolno i nie daję rady wyciągnąć nim teraz tyle co niedawno.
mam nadzieje że ktoś pomoże.
sorki jak już był taki temat ale nie znalazłem podobnego.

Silnik seryjny? Sprawdź luzy zaworowe i regulacje gaźnika.

Moim zdaniem jeżeli obroty wzrastają a przyśpiesza bardzo wolno na 4 biegu to zapewne winna sprzęgła (zapewne już zdarte)

był tylko przerabiany na 80cc. a czy to może mieć związek że kilka dni przed tym spadkiem mocy kopniak zaczął się psuć? raz zapali od razu nawet jak zimny a czasem to go kopie i nic. słyszałem że to może mieć związek ze sprzęgłem.

dzięki Fighter a czy możesz mi powiedzieć lub ktoś kto się zna jak te sprzęgło zobaczyć czy do wymiany i jak wymienić?

Ja to jestem szarak w tych sprawach ale podejrzewam że trzeba zdjąć prawą obudowę silnika i tam powinno być sprzęgło.

No tyle to ja wiem :D. tylko co dalej bo pierwszy raz bd rozbierał sprzęgło i jak by mi ktoś powiedział na co uważać, bo nie chce niczego rozwalić .