Barton Orlando 2T – hamuje silnikiem?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Barton Orlando 2T – hamuje silnikiem?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Gilbert Gilbert 9 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Gilbert
    Gilbert
    Użytkownik

Witam!
    Mam Bartona Orlando 2T i problem polega na tym że w czasie jazdy i puszczeniu manetki gazu po chwili tak jakby hamował silnikiem wydając dźwięk podobny do wyłączania silnika F16 (samolot), wymieniając cylinder na 70ccm to dałem rolki 4 gramy (RMS) i 3 żółte sprężynki (chyba też z RMS) i nadal to samo. Co może być powodem tego hamowania?

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Przyczyną tego jest hamowanie silnikiem? Jak puszczasz gaz to silnik nie jest napędzany. Napędza go tylne koło. Tego w żaden sposób nie zmienisz, nigdy i w niczym. Póki sprzęgło jest zasprzęglone, dopóty będzie hamować i odpuści po przekroczeniu pewnej prędkości – 15-5 km.h

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Gilbert
    Użytkownik

z 50 na 30 km/h normalnie schodzi, od 30 w dół właśnie jakoś dziwnie, przedtem tego nie miałem

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Taka jest charakterystyka tych rolek. Żeby było prościej:
    Jadąc samochodem z manualną skrzynią:
    Silnik po puszczeniu gazu hamuje gwałtowniej na jedynce, czy na piątce?
    Odpowiedz: na jedynce.

Ty zmieniając rolki przy niższych prędkościach masz większą siłę przełożenia. O tyle, o ile większy jest moment przy rozpędzaniu się, o tyle silnik będzie gwałtowniej hamować przy tych prędkościach.

Gilbert
    Użytkownik

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź 🙂 Nie umiałem tego pojąć, ponieważ jeździłem samochodem [L] (dalej jeżdżę :P) i nie miałem możliwości się pobawić

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Spoko, mam nadzieję, ze pomogłem:D

Gilbert
    Użytkownik

Dzisiaj zaniepokojony tymi samymi objawami (kumpel powiedział że coś jest nie tak jeżeli tak klekocze i hamuje). Odkręciłem obudowę (karter?) tam gdzie jest wariator i sprzęgło. Odkręciłem i zdjąłem sprzęgło i moim oczom ukazał się wytarty ring na karterze, sprzęgło jest całe OK, okładziny równo się docierają. Pomyślałem że poruszam ośką sprzęgła i się zdziwiłem bo ośka wpadła do połowy do środka przekładni 😯 i przy okazji uwaliłem uszczelniacz (zimering). Odkręciłem kółko, spuściłem olej z przekładni, odkręciłem śruby i zdjąłem pokrywę przekładni. Na pierwszy rzut oka jest wszystko OK, ale zdziwiony wpadnięciem do połowy ośki, drążyłem dalej i na dnie z resztkami oleju znalazłem zawleczkę przemieloną… na szczęście wszystkie trybiki są w dobrym, wręcz idealnym stanie. Zawleczka była od ośki sprzęgła. Jak na razie koszt to nowa zawleczka i uszczelniacz ośki sprzęgła, ale jak już otwarte to sprawdzam wszystko i się okazało że wszystkie łożyska mają luzy, drugi uszczelniacz też przepuszczał, mało ale puszczał. I teraz koszt szacowany koszt naprawy:
    – Komplet łożysk i uszczelniaczy ~100zł (nie tania chińska tandeta tylko SKF, Timken, FAG)
    – Castrol DIFFERENTIAL EPX 80W/90 1L 30zł
    – K2 Silikon Wysokotemperaturowy 7zł
    – blok techniczny 1zł

Więc szacowany koszt naprawy 138zł

Mam nadzieje, że temat się przyda reszcie użytkownikom skuterowo.com

Pozdrawiam!
    Piotr

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie