BARTON HURAGAN GAŚNIE !!

Witam zakupiłem skuterek barton huragan 4t model z 2012. Jeżdżę sobie nim ale dręczy mnie jedna sprawa. Przebieg skutera to 408 km. Kiedy podjeżdżam pod górkę z w miare dużymi obrotami to jest ok ale problem pojawia się gdy już na górze puszczam gaz; skuter spada z obrotów i wydobywa się z niego dźwięk taki jak by go wyłączać stacyjką. Po zgaśnięciu ciężko jest go odpalić na rozrusznik. Byłem w serwisie regulowali i czyścili gaźnik ale to nic nie dało. POMOCY :D

moze coś nie łączy i rzeczywiście zapłon się chwilowo wyłącza , na wysokich obrotach nie przerywa czasem ?

na wysokich obrotach ładnie ciągnie i nic nie przerywa problem pojawia się np jak jadę pod górę i gaśnie jak już wyjadę na nią np pod światłami

nie wiem bo gaźnik jest wyregulowany i wyczyszczony tylko jak jadę po równym z dużą prędkością i odcinam gaz to zwalnia tak jak by skrzynia chamowała i nie wiem może na górze nie ma tego rozpędu i go dusi i gaśnie jak myślicie

zwsze jk gaz popuscisz to kazdy skuter zwalnia nawet z gorki czy na prostej :) wyczysc filtr powietrza i sprawdz filtr paliwa :)

Masz go jeszcze na gwarancji - oddaj do naprawy. Jeśli sprzedawca nie usunie usterki, zażądaj zwrotu gotówki, dołóż i kup coś lepszego.

tak skuter jest na gwarancji ale nie jest to chyba tak poważna usterka żeby od razu go oddawać :D podjechałem do derwisu motocyklowego by zasięgnąć porady i powiedzieli że jeśli będzie się to dziać po przejechaniu 1000 km to trzeba będzie się tym martwić a co do filtru paliwa to na pewno sprawdze

macie może pomysł co jest przyczyną tego że skuter gaśnie po jeździe pod górkę ze stałymi obrotami przez jakiś czas i gdy staję na górze górki to gaśnie; do póki mi gaźnika nie regulowali myślałem że go zalewa ale możę to wina jakiegoś innego podzespołu proszę o pomoc bo nie wiem co to możę być może znacie kogoś kto jest dość dobrze obeznany w takich sprawach serwisowych proszę o pomoc i z góry dziękuję :D

miałem taki problem gdy jechałem ze stałą prędkością (45km/h) przez trasę 10 km, to na pierwszych światłach gasł, i nie szło go odpalić. Okazało się, że go zalewało i wystarczyła regulacja gaźnika.

o widze że ktoś wie o co chodzi też tak myślałem że go zalewa ale on gaśnie tylko pod górkę a poza tym byłem w serwisie do regulacji i czyszczenia gaźnika i dalej to samo ale może trzeba mu jeszcze mniej paliwa dać bo ogólnie to dość dużo pali i to może temu

wykręć świece i sprawdź jaki jest kolor na elektrodzie.
Świeca jest cała czarna? Elektroda biała? Kawa z mlekiem?

wiesz co teraz nie zrobię tego :D ale jutro zaraz się za to wezmę i napiszę dzięki za radę a masz pomysł co by jeszcze mogło nawalić ?

a i jeszcze jedno pytanko czy opłacało by się wymienić świecę na irydową i czy jak już to nie trzeba modyfikować innych rzeczy jak się ją wymieni ?

Do póki stara jest sprawna to nie wymieniaj. Jeżeli wymienisz na irydową to nic nie musisz modyfikować itp. twój skuter będzie odpalał od strzału na ciepłym silniku, a na zimnym po dodaniu trochę gazu też od strzału. Może tobie się zmniejszyć też spalanie, oraz świeca irydowa będzie wytrwalsza, więc po wymianie nie będziesz już się martwił o nią.

zwykła też jest trwała , wytrzymuje kilkanaście tysięcy km jak nie więcej. czyli prawie tyle co cylinder. moim zdaniem nie warto wymieniać

moim zdaniem warto ze względu na odpalanie, oraz na podobno niższe spalanie paliwa. Podobno bo jeszcze tego nie odczułem :D

sprawny skuter zawsze odpali. spalanie się nie zmniejszy a jeśli już to gra nie warta świeczki i to dosłownie :D

no ja rozumie bo nie licze na to że spalanie zmniejszy się o litr :D ale warto sprawdzić kolor elektrody tak jak podpowiedział izdebski12

a powiedzcie mi to że gaśnie to może być wina filtra paliwa i powietrza czy opłaca się wymienić filtr powietrza na stożek

byłem w serwisie i sprawdzali świecę i był kolor "kawa z mlekiem" więc ok ale dodali troche powietrza na gaźniku więc powinno być ok