barton fr

mam pytanko czy barton fr jest pzystosowany do tuningu na 125cc?

to zależy co rozumiesz przez tuning na 125. Rama silnik 125 wytrzyma, ma tarcze z przodu i z tyłu wiec raczej i zahamuje jak będzie trzeba.
Natomiast bebechy silnika raczej nie i "prawnie" też raczej nie.

chodzi mi o silnik co by trzeba bylo zrobic zeby na 125 posmigac bo 72cc za mało rama wazy 112 kg najwiecej udało mi sie nim wycisnac 97k/h ale to i tak za mało :) nie wiem czy trzeba caly silnik wybebeszac czy wał w bartonie jest moze przystosowany do 125cc

Zrobić kategorie A 97kmh na motorowerku za mało?Wiesz że można 45

nie jest. nie zrobisz z tego silnika 125.najtaniej jest wymienić silnik. ale szybko podpadniesz

no własnie a wpadki nikt by nie chciał :) chociaz nie wiem widziałem juz tuningowane bartony na 125 cc
i dlatego tak sie zastanawiam a oprucz 125cc jest cos do 100 jakies 90 czy cos w tym stylu czy odrazu 125cc ?

Jest 90cm jak zrobisz sam ze 110 u tokarza obniżając o 8mm 4 od dołu i 4 od góry lub;
http://www.vitalmx.com/product/feature/Yoshimura-Powers-Up-the-Honda-CRF-50,2465

nie czuje sensu i kierunku w którym zmierzasz. Żeby to co masz przygotować na sensowne 90cm musiałbyś wsadzić kupe szmalu. Z kolei nowy skośny (chiński czy tajwański) silnik 125cm kosztuje 850-1100zł (i to nie jest kupa szmalu).
Wiec po co dziubać drogo skoro równie nielegalnie co 90cm masz 125 ale prościej i taniej. 112kg to nie jest aż takie wyzwanie nawet dla mocnej 70tki.

Otóż to źle dobierają gaźnik,moduł,króciec itd a potem bo ni leci.Jak by nie leciało to by ciurkiem kapało.

no ale mozna by bylo jakies czesci lepsze powpychac zeby bardziej ogarnial czy juz nie ? :)

Po co chcesz ŁADOWAĆ PIENIĄDZE w te poprawki dla zwiększenia osiągów ??? , trochę to bez sensu ,lepiej jest kupić nowy silnik 125 ( chińczyka ) na allegro nowe są od 850 zł i na pewno dłużej tobie wytrzymają niż silnik który masz obecnie do tuningowania. Sezon na motor się skończył .

Można ale się nie opłaca kup sobie taki silnik i gra najtaniej cie to wyjdzie;
http://allegro.pl/silnik-cross-125-king-los-ogar-900-gb-promocja-i4671294394.html
http://allegro.pl/silnik-cross-125-los-ogar-900-joly-gb-mega-okazja-i4678493856.html

WOLKER napisał:
Sezon na motor się skończył .

-
Masz rację. Teraz po bułki do sklepu będę jeździł... KrAZ-em. :-)
...
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/KrAZ

WOLKER napisał:

Sezon na motor się skończył .

Tak, kiedy? Jeżdżę codziennie i jakoś nie czuję, żeby sezon na motocykl (motor to w pralce jest) się skończył. ;)

czarnuszek napisał:

no ale mozna by bylo jakies czesci lepsze powpychac zeby bardziej ogarnial czy juz nie ? :)

Pewnie że można. Jakieś 2000zł na dobry początek.
Sezon na motor sie skończył?Ja tam dzis jeździłem, jutro będę brykał. Końca nie widać, nie widać, nie widać...

nie no z pogada nie jest jeszcze az tak zle :) mozna polatac najwazniejsze ze sniegu nie ma a jak bedzie no to wtedy jest masakra i płacz bo siedzisz w garazu i myslisz moze tu wyczysze albo tam hehe :D nie no 2000zl nie opłaca sie wpieprzac jak mowisz ze lepiej silnik obczajac :D

Drodzy użytkownicy tego forum . Chodziło mi o to że MOTOCYKLISTÓW / SKUTERÓW jest ZNACZNIE MNIEJ na DROGACH niż 1-2 miesiące TEMU . Wiem doskonale że co niektórzy jeżdżą na swoich jednośladach prawie cały rok.
NIE MUSICIE MNIE W TYM UŚWIADAMIAĆ

Drogi użytkowniku WOLKER. Tzw zakończenie sezonu albo jego otwarcie to tylko event lub pretekst do eventu organizowanego na ogół przez jakąś firmę z branży.
Mało kto ma tak że jedzie na "zakończenie sezonu" i odwiesza skuter na kołek a po zimie zaczyna dopiero na "otwarciu sezonu". A to czy jest mniej czy więcej na ulicach - to żaden pretekst do ogłaszania czegoś bo niby kto wyznacza wartość graniczną?
Jest masa "zakończeń sezonu" w różnych terminach, różnych klubach, różnych sklepach.

A tak dla wiadomości użytkowników fmb,dobrze zrobione 90cm[realne 88cm]ma 15KM a seria,110 11KM, 125 13KM.A dlaczego otóż wszystko zależy od skoku tłoka; silnik fm seria:50cm 39,4-41,5 110cm 52,4-49,5 125cm 52,4-58.Robiąc 88cm uzyskujemy tzw silnik krótko skokowy i stąd jego moc oczywiście na głowicy v4 na v2 porównywalny ze 110cm

czyli 88cm trzeba juz inaczej robic nie ma takiego czegos w orginale ? i ile na maxa moze to wogle wtedy poleciec ? :)