Barton Fighter - nadmierne drgania

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Barton Fighter - nadmierne drgania

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Rother Rother 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #192398 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rother
    Rother
    Użytkownik

Witam. Od paru tygodni motor bardzo mocno drga , wcześniej były tylko te wibracje a teraz silnik przenosi takie drgania że wszystko się w nim telepie. Nie wiem w czym tkwi przyczyna, mocowanie silnika jest dokręcone , a silnik skacze jak nigdy i od czego to się wszystko bierze? Za odpowiedź dziękuję.

#192399 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Korba chce wyjść bokiem na spacer 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #192403 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rother
    Rother
    Użytkownik

Chodzi ci o kopkę ? Bo gdy założyłem cyllinder 72ccm przejechałem na nim ok.3000km teraz ma przejechane razem 6200km i to właśnie od 6000km zaczęły się takie problemy wcześniej chodził bardzo równo i cicho a teraz nawet na wolnych obrotach się trzęsie a wszystkie połączenia są dokręcone.

#192405 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie, chodzi o korbowód

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #192413 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rother
    Rother
    Użytkownik

To o co ? Gniazda zaworowe się wyklepały i teraz łapie takich drgań , dodam że silnik na postoju to raz pracuje równo a przez 2-3 sekundy słychać takie stuki w silniku i tak w kółko to się powtarza a gdy dodam lekko gazu przestaje stukać i równo pracuje. Wie ktoś co to może być?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #192524 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rother
    Rother
    Użytkownik

Odświeżam.

#192559 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Koledzy piszą o korbowodzie, a Ty nie słuchasz. Sprawdź czy nie masz luzów osiowych na silniku. Możliwe, że pało któreś z łożysk na korbowodzie i dla tego telepie.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #192569 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rother
    Rother
    Użytkownik

No właśnie teraz zaczaiłem że chodzi o wał, a co do luzów osiowych to czeka mnie rozbieranie silnika czy jakoś inaczej można to sprawdzić? Dziękuje za pomoc.

#192737 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Pod prawą pokrywą masz magneto. Jest ono wczepione do wału korbowego, spróbuj poruszać nim na różne strony.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    #192880 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Rother
    Rother
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedź. Puki co wstawiłem świece irydową i jest teraz lepiej niż przedtem nie wiem co się stało ale już się nie telepie jak wcześniej tylko ładnie równo chodzi.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
Odpowiedz do: Barton Fighter - nadmierne drgania
Informacje o Tobie: