Barton fighter krzywa kierownica

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #197600 Reply
    Rother
    Użytkownik
    • 8
    • 50Postów:

Witam. od Jakiegoś czasu mam krzywy przód, ( kierownica,lampa,zegary) są skierowane lekko w prawą stronę a koło w lewą i jak jadę zamiast oświetlać mi centralnie drogę to żarówka świeci na chodnik, jak jadę prosto to muszę trzymać kierownice pod lekkim kątem w prawo. kierownice mam zrobioną z metalowej rurki i sama w sobie jest prosta. Próbowałem samemu prostować kolo z kierownicą tak jak w rowerze ale to jest tylko chwilowe rozwiązanie po chwili dzieje się to samo co wyżej opisałem. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Dziękuję za odpowiedź.

#197617 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 495Postów:

Obawiam, sie że masz skrzywione lagi przedniego zawieszenia – być może na hamowaniu w dziurze albo po prostu po wpadnięciu w nią.

#197641 Reply
    Rother
    Użytkownik
    • 8
    • 50Postów:

Ale jakby lagi były skrzywione to nie pracowały by tak gładko, zwróciłem też uwagę na sztycę, skręciłem te dwie śrubki bardzo mocno i dalej mogłem poruszać kierownicą tak jak w rowerz, czyli koło stoi a ja ruszam ją w lewo i prawo.

#197646 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 495Postów:

ale w rowerze masz kierownice na 1 śrubie będącej też osią jej obrotu a w motorze masz dwie równoległe lagi oraz górną i dolną półkę. Oska jest między półkami.
    Wychodzi na to że możesz ruszać lagami w dolnej półce (najczęściej) bo to połączenie nie jest sztywne.
    Tak to wygląda

Więc albo urwało ci się centralnie przy ośce albo nie trzyma któraś z tych dwu obejm lag.

#197659 Reply
    Rother
    Użytkownik
    • 8
    • 50Postów:

Tak to dokładnie wygląda, i dziwi mnie to że mogę ruszać kierownica (koło zablokowane) na lewo i prawo. Podczas jazdy prawą rękę mam wyciągnięta na max a lewą nie, jest to wkurzające.

#197660 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 495Postów:

no to ruszając kierownicą przy zablokowanym kole zobacz które elementy z układu laga-laga-półkagórna-półkadolna przemieszczają się względem siebie. To powinno być sztywne wszystko. Tam gdzie jest przemieszczenie tam jest punkt który powoduje przekoszenie.

#197689 Reply
    Rother
    Użytkownik
    • 8
    • 50Postów:

Teraz tak zrobiłem i zauważyłem że laga obraca się na samym dole tuż przy kole (tarczy).

#197691 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 495Postów:

a zrób zdjęcie tego przodu

#197727 Reply
    Rother
    Użytkownik
    • 8
    • 50Postów:

Zobaczyłem wczoraj u kolegi w Zumico że ma tak samo koło sztywne a kierownicą można obraca. Pojadę jeszcze do sklepu może mi doradzą co z tym zrobić. Na zdjęciu mało zobaczysz. Ale dzięki za pomoc. Jak nic z tym mi się nie uda zrobić to będzie tak jak jest.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Barton fighter krzywa kierownica
Twoje informacje:

Back to top button