Barton Fighter 72cm tłumik

Witam,
zmieniłem cylek na 72 głowice i dysze i tu moje pytanie czy warto kupić tłumik przelotowy np; Mugen WM Sport ?

Nie bo nie

aha a coś bardziej opisowo ?

Bo w 4te nic nie da tylko dźwięk

noo ale oryginalny tłumik zawiera katalizator a on chyba blokuj trochę przepływ spalin

Pierwsze słyszę, żeby w Fighterze był katalizator.

człowiek pisze o ryczywole dla wiesniaków i do tego o samochodowym ryczyrurze.
Tłumik WM Mugen Sport to tłumik do samochodu- najniższa półka, głównie dużo hałasu. Pomijam fakt że firma Mugen nigdy takiego wzoru nie robiła. Ale wieśki po F&F słabo kojarzą firme Apexi i model N1 , HKS i Tannabe wiec wszystko jest Mugen.

A katalizator zawiera nie tłumik tylko układ wydechowy przed tłumikiem

Po pierwsze wiele osób mówiło mi, że ten tłumik ma katalizator nawet tam gdzie kupowałem ten motocykl skoro w sklepie tak mówili to nie bd się kłócił może w rzeczywistości go tam nie ma w tym fakcie się kłócić nie będę.Po drugie rzeczywiście pomyliłem tłumik chodziło mi od tłumik WM sport. Napisałem że to Mugen bo na allegro czy na yt inni użytkownicy tego sprzętu tak pisali tutaj mogę się zgodzić, że to pomyłka. Po trzecie nie zgodzę się z tym, że te tłumik montowane są tylko w samochodach montowane są również w motocyklach poniżej przykłady. Po czwarte mieszkam w mieście a ty człowieku trochę kultury. Nie można się pomylić ?
http://www.youtube.com/watch?v=aMmzhL_R6wU
http://www.youtube.com/watch?v=gfluuF7l7Ls

Biskitt ten "tłumik" jest tłumikiem tylko z nazwy. Tłumik za zadanie tłumić hałas a ten WM sport nie robi tego. Znajomy posiadał taki tłumik w nexxonie i się za nim jechać nie dało, tak głośno było. Jak chcesz to montuj go, ale poza większym hałasem nic nie uzyskasz.

No i dziękuję wreszcie za normalną odpowiedź chciałem się dowiedzieć tylko czy warto dzięki :p

Biskitt, zgadzaj sie z czym chcesz a ja ci pisze jak jest.
układ wydechowy to nie tylko rura za cylindrem lub nie tylko ma tłumić.
Ma tworzyć odpowiednie podciśnienia, backpressure i tętnienia bo to sie przekłada na osiągi. Ludzie robiący takie WM-y kompletnie sie tym nie przejmowali.
To jest to samo co do samochódów i udaje (i tylko udaje) pojemnościowo duże wydechy z sześćsetek i litrów.
To ryczyrura wieśniacka i czy nazwiesz ją mugen czy sport pozostanie tym czym jest. A to że wielu innych coś robiło... to wiesz: gówno jest pyszne, przecież 5 miliradów mych nie może sie mylić.