Barton Fighter 110cmm a 124cmm.

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem chińskiego motoroweru Barton Fighter (Yamasaki-YM50). Chciał bym wymienić w nim silnik na 110cmm http://allegro.pl/silnik-110-do-los-king-street-ogar-benzer-zipp-i2546634719.html lub 124cmm http://moto.allegro.pl/silnik-cross125cc-ogar-900-street-benzer-los-i2546473191.html . I teraz moje pytanie jaka jest różnica między tymi silnikami i który polecacie ? Czy jest odczuwalna duża różnica w mocy i v-maxie? Jakie zastosować przełożenie do danego silnika zależy mi bardziej na prędkości niż na przyśpieszeniu bo motor używany jest na dłuższe trasy, ale żeby też strasznym mułem nie był. Rozmiar kół w moim motorku to : przód- 2.75/18, tył-3.50/16. Proszę o konkretne odpowiedzi :) Pozdrawiam ;)

Na Twoim miejscu, wolałbym dołożyć trochę i wrzucić mu cylka 95 gaźnik 21 sportowe sprzęgło ( byle nie multivar od malossi ) rolki 5gram, stożek, pasek kewlar, nowy wał, bo wiadomo, jak cylek większy niz 70, to żeby go szlag nie trafił, gdyż chinole, są maks do 70cc, koszt takiego zestawu wyszedł by nie wiele ponad 1100zł, lepiej dołożyć i mieć przyspieszenie i dobrą prędkość 90-100km/h + niż wsadzić owy silnik, gdyż więcej będzie regulacji, ustawiania i kombinowania niż jeżdżenia, także jak wolisz, ja bym wolał tuning, ale jak chcesz.

A po za tym wymiana silnika na stockowej ( seryjnej ) ramie może się okazać niemożliwa, niby bd się zgadzać, a jak nie bd pasować, to co ? Nowa rama z 350zł kosztuje, także silnik 700zł+ rama to wychodzi 1050zł, a tuning, to tuning, nie wymieniasz całego silnika, tylko większość podzespołów.

I jeszcze jedno, jeżeli chcesz kupić silnik, to patrz na umieszczenie cylindra, najlepiej, jak jest pionowe, ale wiadomo, nie do każdego skutera to spasujesz, jeżeli nie, to poziom, ale lepiej go postawić do mechanika i niech się bawi.

No tak tylko że to nie jest skuter a motorower tam nie ma paska czy rolek :) chce wymienić cały silnik bo stary się juz do niczego nie nadaje i remont by wyniósł około 600 zł, a tu za 800 mam nówke

Bierz 125cc.