Barton falcon 2t po postoju nie odpala

Witam mam Barton Falcon 2t 2017 r skuter fabryczny odblokowany na module i na tulejce dystansowej więcej nic nie ruszane skuter ma przejechane 1900 km więc prawie nowy mam z nim problem po postoju przez noc rano nie chce odpalić tzn… odpali na chwilkę jakieś kilka sekund i zgaśnie <u>świeca</u> jest mokra iskra jest co może być powodem tego że <u>nie odpala</u> jak mu psiknę np. plakiem w <u>filtr</u> powietrza załapuje odrazu jak już odpali to potem pali bez problemu na ciepły , zbiera się bez problemu świeca ma kolor prawie kawa z mlekiem … proszę o poradę

Zmierz kompresję na zimnym silniku po nocnym staniu

Skuter jest serwisowany jest dopiero po 2 przeglądzie po 3 tyś jedzie na 3 serwis obowiązkowy … zbiera się bez problemu jedzie obecnie 75 km/h max nie ma problemu z nim żadnego poza właśnie tym zapalaniem po nocy dziś np stał przez całą noc było 2 stopnie rano i odpalił odrazu ale nieraz nie odpali po nocy więc myślę że kompresja ok na ciepły miał kiedyś mierzone i było 12 bar …

Ehhh… “kompresja ok”, “kiedyś miał mierzoną kompresję”… Powiem tak, jak zechcesz sobie pomóc to daj znać, jak nie to nie zawracaj gitary