Barton falcon 2t 50cm nie chce zapalić

Witam jestem tu nowy.
Mój skuter stał 3 tygodnie nie odpalany. Świecę wymieniłem, akomulator jest naładowany. Co może być nie tak, silnik zalany, paliwa brak w gaźniku. Proszę napisać jaki może być problem i jak go zdiagnozować ewentualnie naprawić kopać, odkręcić coś?
Liczę na pomoc, a osoby które będą mnie hejtować za nie wiedzę, proszę zachować to dla siebie i pisać porady. Z góry dziękuję :slight_smile: Jakby było potrzeba więcej informacji to odpowiem.

a masz iskre w tej wymienionej świecy? przerwe dobrą? Jest odpowiednia kompresja (odpowiedni opór na kopniaku).
Jeżeli nie masz paliwa w gaźniku to znaczy że ono nie płynie ze zbiornika. Powody mogą być cztery.

  • nie napowietrza się zbiornik. jest od tego dziurka w korku którą zbiornik uzupełnia powietrze. zobacz czy bez korka na zbiorniku też nie płynie paliwo
  • zatkany filtr paliwa
  • nie działa kranik podciśnieniowy. może nie działac bo się zepsuł lub nie działa bo nie dostaje podciśnienia z gaźnika (spadła rurka, zatkała się, silnik nie generuje podciśnienia - tutaj może być cała lista przyczyn
  • zawiesił sie pływak sterujący zaworem iglicowym w gaźniku i jest on zamkniety blokując dopływa paliwa do gaźnika

Najgorszy może być brak podcisnienia. Bo to oznacza nieszczelność w dolocie, zły stan zaworu mebranowego lub tragiczny stan cylindra