! Forum Skutery 125 barton B-max

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ZOW ZOW 7 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #675674 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe konik
    konik
    Użytkownik

witam na forum.mam pytanie .czy może ktoś mi powiedzieć na temat tego skutera coś więcej.bardzo mi się podoba i jestem zainteresowany jego kupnem.

#675675 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

https://www.youtube.com/watch?v=js4b5a_cza8

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #675681 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe konik
    konik
    Użytkownik

witam.
    szukam użytkownika tego modelu i opinii z jego strony.
    z góry dziękuję za info-pozdrawiam

#675689 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

opinia jest taka że te skutery (Barton B-Max, Junak 711, Zipp Quantum R-Max i tam te jeszcze inne takie tak samo wyglądające) to kolejny ładny chińczyk, średnio zaawansowany technicznie, stosunkowo wolny (bo tylko niecałe 8KM wiec realnie jedzie to około 80-85km/h jak sie go przyciśnie – choc licznik to ci pewnie wtedy optymistycznie ze 100km/h bedzie pokazywał).
    Nie jest to nowość na rynku i z racji na osiągi szału nie zrobiły. Mało osób je kupiło bo w tej kasie już warto się rozglądać za używką z wyższej półki. Takie używki mają lepszy wtrysk, chłodzenie cieczą, lepsze osiągi, wieksza trwałość, sztywniejsze ramy, lepsze zawieszenie i jakościowo stoją półke wyżej. Ten jest „poprawny”. Bywa obciążony urokami montażu finalnego u nas w kraju (jak wszystkie chińczyki) wiec jak trafisz tak bedziesz miał.
    Możesz poszukać opinii na różnych portalach moto o tych modelach ale one bedą skrajnie różne – jednemu sie rozpada i rozkręca cały czas, jednemu coś ciągle rezonuje i drży a trzeci jest bardzo zadowolony. Tak to jest z chińczykami. Ale pewnego poziomu nie przeskoczą.
    Do turlania sie 60km/h po mieście fajnie a coś więcej – już nie fajnie.

#675693 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe konik
    konik
    Użytkownik

witaj wombat.
    nie wiem skąd ten sceptyzm od ciebie wypływa w stosunku do chińskich produktów.
    czasy chińskiego szajsu mijają i my o tym wiemy i sami chinole .
    żeby się utrzymać na rynku muszą iść w kierunku lepszych produktów i tego dowodem jest postęp w motoryzacji ,a konkretnie małych motocykli i skuterów.(przykład zipp 3 razy tańszy od konkurencji i wcale nie gorszy)
    w klasie aut dużo jeszcze muszą pracować i uczyć się chociażby od swoich sąsiadów z koreii płd ale nie wiadomo co przyszłość przyniesie nam z chin.
    a odnośnie bartona to czekałem na konkretne wnioski i opisy modelu ,a nie pieprzenie farmazonów o lepszych używanych modelach japońskich,które są 2 razy droższe a części jak czytałem w opisie nie odbiegają od chińczyków wcale od norm jakie dotyczą tych maszyn.
    szukam kogoś kto używa tego skutera na co dzień ,jego opinii wad i zalet tego modelu.
    z twojej strony tylko same wady pod względem tego pojazdu nie podparte żadnymi argumentami.
    ciekawe czy wogóle siedziałeś na tym skuterze?
    pozdrawiam

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #675696 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

czyżby kolejny koles z Bartona od kryptoreklamy? 🙂
    Tak, siedziałem, jeździłem, „dotykałem go osobistymi rencamy” i z zachwytu nie umarłem. Stoi jakościowo klase wyżej niż chińczyki w 50cm i taka sama jest przepaść do tych lepsiejszych.
    I nie pisze że ma same wady. Tylko wydając połowe tego co na Kymco, SYMa, Yamahe, Honde, Piaggio NIE OCZEKUJ tego samego. I tak dokładnie jest. Jest prosty, jest słaby ale jedzie, ładnie wygląda. Dupy nie urywa. Tyle

Po pierwsze lubie chińczyki ale na główke nie upadłem żeby je stawiać nawet w pobliży tego szerogu z japończykami czy włoszczyzną. Odstają mocno i długo jeszcze odstawac bedą.

A co do opinii „bez pieprzenia” to 20 sekund googlania i masz opinie UŻYTKOWNIKÓW od 2017r.. tylko czytać:
    http://www.motogen.pl/Barton-B-Max-125-wygodny-ladny-sprytny-AKTUALIZACJA,26098.html i dużo więcej.

Rozumiem że czekasz na opinie która cie utwierdzi w słuszności wyboru (i zapewne takie znajdziesz) i znajdziesz też dokładnie przeciwne. Tak jest z chińczykami. Za to nie płacisz 15-19 tys tylko z 8 czy nawet 6500

#675793 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ZOW
    ZOW
    Użytkownik

Barton B-Max 125 to już… ^archiwum^ teraz jest. 😉 * Już wychodzą kolejne nowe modele. Kolejny seryjny chinol jak marzenie i to w wykonie 4T GY6 125 ccm… 150 ccm (kolejna ewolucja m.in. po… Tao-Tao Quantum). Po całości. Tego nie przeskoczymy. Ani dziś, ani jutro. Pojutrze też jeszcze nie. 🙂 Traumy jednak z tym nie ma. Chinole zostali zmuszeni, żeby zapodać tam, tzw. wtrysk pod te całe… 125 ccm. I finito. Ma stykać. I to styka w serii. Jako tako. Chyba, że samo z siebie padnie. Czasem tak bywa. * Btw. Gar pod większą już pojemność przy takim wtrysku, np. pokroju… 150 ccm i z dedykowaną ku temu głowicą, można oprzeć o pojedyńczy wtrysk przy seryjnym ECU (Mati, Cytryna, Pug). Ceny zmodyfikowanych modułów ECU ku temu, można liczyć nadal tylko w setkach. Euro, oczywiście. 😉

Ryży kłak. 😉
    #675935 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe konik
    konik
    Użytkownik

Witam.
    właśnie nabyłem B-maxa i jestem pod wrażeniem jego wyglądu.Niestety nie mogę jeszcze cieszyć się jazdą ,bo pogoda nie rozpieszcza.ale już nie mogę się doczekać kiedy wyjadę na małą traske.Skuter naprawdę duży,robi wrażenie.Mam 184 wzrostu a stopami w połowie dostaje do podłoża.Jak trochę pojeżdże to dam znać jakie wrażenia ,pozdrawiam.

#675937 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ZOW
    ZOW
    Użytkownik

I gitara. Co jest nowe, to jest nowe. 🙂 I uzupełnię ten wątek dla potomnych, tytułem: https://barton-motors.pl/modele/skutery-125/barton-b-max * Szerokości zatem i wypada zapytać, ile kasy na niego wyłożyłeś, względem cen podanych na ww. stronie Bartona? Hmm?

Ryży kłak. 😉
    #675993 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe konik
    konik
    Użytkownik

witam.
    cena to 8499 brutto za 2019 rocznik i powiem ,że wart jest tych pieniędzy.
    niewiele przejechałem bo jeszcze bez ubezpieczenia i rejestracji ale komfort jazdy wypasiony.siedzisko bardzo wygodne pozycja ok.
    jak tylko załatwie kwity to czekam na trochę słońca i siadam na mojego B-maxa i dzida.
    pozdrawiam.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
Odpowiedz do: barton B-max
Informacje o Tobie: