barton 50 2t vmax

Witam wszystkich użytkowników. Jako że posiadam skuter barton falcon 50 2t mam pytanie do posiadaczy owego skutera, mianowicie chodzi mi o to że skuter wolno jeździ obroty wkręca podczas jazdy na 10tyś a jego vmax to 55-60km/h silnik wyje a wolno jedzie i nie wiem co może go ograniczać. blokady były zdjęte w serwisie i jak patrzyłem to w tłumiku nie ma zwężki na wariatorze nie ma tulejki, wymieniłem rolki na 7g ale nic nie dało. Co moge zrobic by jechał szybciej.?

narysowac kreske na wariatorze i zobaczyć ile jej zetrze pasek. wtedy sie dowiesz czy to wariator sie nie otwiera z jakiejś przyczyny (zacina sie wariator, zacina sie korektor, rolki wciąż za lekkie) do konca czy to sprzęgło ci sie slizga.
oczywiście zakładając że masz prawidłowy pasek.

ok po świętach zdejmę jeszcze raz pokrywę i tak zrobię, na wariatorze od góry jest ślad gdzie nie jest wytarty i jest to około 1cm, lecz wariator ma już rowek od paska, pasek jest jeszcze oryginalny od nowości tak jak i wariator i cała reszta prócz rolek bo wymieniłem. Spróbuje jeszcze założyć rolki 8g. Nie wiem czy to normalne ale skuter rusza od 4,5tyś w poprzednim 4t ruszał od 3tyś