"Bardzo" tani używany skuter…

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? "Bardzo" tani używany skuter…

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 15 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DooOminO DooOminO 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe raszdevil
    raszdevil
    Użytkownik

Witam wszystkich bo jestem tu nowy 🙂

Śledzę ten portal już od jakiegoś czasu czytam i czytam…Ale może na temat 🙂

Po przejeździe sprzętem kolegi postanowiłem zakupić sobie skuter.
    Ma mi służyć do podjazdu pod szkołę,sklepu i wycieczek do miasta (na moje laickie oko to będzie 7KM).I będzie to mój pierwszy skuter.Wszystko pięknie ładnie ale niestety mając tylko 15 lat nie posiadam znacznych ilości gotówki.Od początku października zbieram pieniądze a na zakup przymierzam się w okolice maja-lipca.Dlatego proszę o pomoc doświadczonych „skuterowców” :).Potrzebuje tani skuter.Nie koniecznie nowy w okolicach tysiąca (nowy za tysiąc?Zostańmy przy używanych 😛 ).Myślałem nad Romet Router Bassa (bądz inny router) bo,słyszałem że czasami nawet za 999zł na promocji można wyrwać :)i kingway Coliber bo też widziałem w miarę tanie.Silnik…za kasę jaką mogę wydać nie mam za bardzo co wybrzydzać-oczywiście 50cc.Najchętniej kupił bym 2T ale 4T podobno też daje radę 🙂 (dlatego Router Bassa).Co mi polecicie??
    Pozdrawiam i z góry dzięki

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Mimo łudząco podobnego wyglądu te pojazdy wykonywane są z jednego projektu z różną jakością wykonania. Warto kupić z mniejszym przebiegiem w dobrym stanie, może być duży przebieg i dobry stan ale nigdy nie kupuj skuterka w złym stanie. Chyba że masz garaż, umiejętności i chęć do złożenia wszystkiego na nowo to dasz radę. Ważne żeby rama była cała, silnik zdrowy a reszta to pikuś. Ale trzeba wiedzieć że pikuś kosztuje. Rodzice na pewno Ci pomogą gdy już trochę uzbierasz 😉

Zdjęcie profilowe Baniak
    Baniak
    Użytkownik

Przez zimę uzbieraj jeszcze i kupuj nowego torosa f16 albo basse. Nie masz co liczyć na fajerwerki ale będzie to NOWY w miarę dobry skuter.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    raszdevil
    Użytkownik

Do nowego torosa f16 raczej się nie dozbieram bo nowy kosztuje 2-3tyś :/ A według was co jest lepiej wykonane Bassa czy Coliber?

EDIT:
    Podajcie też swoje propozycje skuterków :)b

Zdjęcie profilowe ruphert
    ruphert
    Użytkownik

http://tablica.pl/oferta/romet-727-premium-12-2010-alarm-kufer-owiewka-pilot-kask-CID5-ID1zxNL.html

Przebieg duży ale stan bardzo dobry.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52466] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/52466/icon3.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

F16 w markecie na początku sezonu kupisz za 1600-1800.
    Co byś nie wybrał weź coś co ma tarczę z przodu nie bęben. Bębny to spowalniacze nie hamulce.
    727 to dobry wybór. Ale używkę w tej cenie i w dobrym stanie będzie ciężko. Większość zajeżdżona, po ‚szlifach’, wywrotkach itp.
    F16 podobno dobre, chwalą je sobie, mimo tych ‚hamulców’. Podobno trwałe i w miarę dobrze poskładane. Części tanie i jest ich mnóstwo, a to też jest ważne, jeśli nie najważniejsze, dla kogoś kto specjalnie nie ma za dużo kasy.

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Nowego torosa kupisz już za 1499zł w realu 😉 Czasami nawet taniej.

o
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

tylko że toros ma silnik 4T, który wyciąga max 75km/h, a skuter 2T(kopia minarelli- czyli najlepszego silnika do skutera jaki powstał) po pełnym odblokowaniu wyciągnie ok 90km/h,przyspieszenie ma powalające i spala ok3,5/100km (przynajmniej mi tyle spalił ,a ja poniżej 60 km/h nie jeżdżę) nikt cię nie wyprzedzi na drodze,ale niestety swoje kosztuje,za ok 4000zł można już takiego mieć, pewnie tyle nie masz, ale warto rozważyć skuter z silnikiem 2T, bo komfort jazdy jest o niebo lepszy jak na 4T.

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    raszdevil
    Użytkownik

RUPHERT-Naprawdę fajny skuterek ale do kwietnia będzie wyprzedany 😛
    Ale fajnie że dałeś propozycję 😀 Skuterek ciekawy,jeśli w ogłoszeniu wszystko jest prawdą to brałbym gdyby nie brak kasy 🙁
    Toros f16??Coś małe ceny podajecie czyżbym miał nieaktualne dane ? 😛
    Jak będzie gdzieś tani do wyrwania to rozważę kupno 🙂
    Dzięki wszystkim
    Lukario-Wiem że 2T jest lepszy (szybszy i lepiej przyśpiesza) ale „troszkę” droższy 🙁
    Daj propozycję takiego używanego bo jeździłem i tym i tym (od czego są kumple z okolicy 🙂 ) i naprawdę czuć różnicę.

Czekam na dalsze propozycję :)i opinie

raszdevil
    Użytkownik

Patrzyłem na te 2T używane i wpadły mi taki:
    http://moto.allegro.pl/skuter-barracuda-2t-i2714927877.html

http://moto.allegro.pl/skuter-romet-zenit-traveller-2t-okazja-i2710547297.html

http://moto.allegro.pl/skuter-longija-exactly-2t-2-suw-w-stan-bdb-yarox-i2714899691.html

Ten ostatni wydaje mi się najciekawszy ponieważ,ma mocny silnik o którym wspomniał kolega
    Barracuda jest w miarę i od biedy może być
    I jest jeszcze poczciwy Romet zenit 🙂
    Co według was najlepsze?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie