Toros Eko – zgasł i nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Toros Eko – zgasł i nie odpala

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Davido Davido 1 lat, 12 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Davido
    Davido
    Użytkownik

Witam bardzo proszę Was o pomoc bo już nie mam sił do mojego skuterka. Skuter to Toros Eko zwykły chińczyk 4t.
    Od pewnego czasu spadły jego osiągi szczególnie pod górkę, ustawiłem zawory trochę się polepszylo ale gdy silnik był ciepły trochę gorzej palił.
    Dzisiaj rano przed pracą odpaliłem go chodził na wolnych obrotach i zgasł niestety już nie dałem rady go odpalić.
    Co może być tego przyczyną?
    Dodam jeszcze tylko ze bardzo często muszę ustawiać zawory bo poprostu się przestawiaja.
    Liczę na jakieś odpowiedzi ponieważ skuter to jedyny transport do pracy.

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 12 miesiące temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 12 miesiące temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    Zdjęcie profilowe pasjamoto
    pasjamoto
    Użytkownik

Mam podobny problem. Jutro stawiam do kumpla, który trochę się orientuje w temacie. Dam Ci znać.

pasjamoto

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Davido
    Davido
    Użytkownik

Okej czekam z niecierpliwością.
    Ale może ktoś jeszcze nam tutaj pomoże?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wróżka pewnie.
    Przyczyn spadku mocy może być tyle ile cześci w silniku.
    Trzeba zrobić diagnostyke, posprawdzać wszystko co się sprawdza i wyciągać wnioski. Ale tego się na forum nie zrobi

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Davido
    Davido
    Użytkownik

Okej, a co z przestawiajacymi się zaworami i dlaczego odpalił zgasł i już nie odpalił? Od czego zacząć? Może jakieś podpowiedzi, wieczorem po pracy ewentualnie sprawdzę czy odpali.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

luzy zaworowe się zmieniają bo albo słabo kontrujesz albo materiał z którego sa wykonane zawory, dźwigienki lub elementy regulacyjne są do kitu.
    Powodem że zgasł i nie odpalił może być elektryka, zalana świeca, słaba kompresja, nieszczelności w dolocie, problem z paliwem, ścięty klin na wale..itd cała czapka powodów. Dlatego się nie zgaduje tylko sprawdza po kolei.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Davido
    Davido
    Użytkownik

Okej dziękuję za odpowiedź pierwsze to sprawdzę świece wyczyszcze i ustawie przerwę na 0,7 mm
    Następnie to sprawdzę czy zawory się nie przestawily i czy mają jakikolwiek luz.

Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

przestawianie luzów może być także spowodowane wypalającym się zaworem, nie ustawiłeś przypadkiem zbyt małej dawki paliwa?

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Davido
    Davido
    Użytkownik

Wczoraj wykrecilem świece była czarna, wyczyscilem i ustawiłem przerwę na 0,7. Skuter odpalił od przylozenia na starter elektryczny.
    Dzisiaj się przejade i zobaczę czy ma moc.
    A co do czarnej świecy to srobke od regulacji mieszanki wkręcić czy wykręcić trochę?

Zdjęcie profilowe Davido
    Davido
    Użytkownik

Może ktoś mi trochę przybliżyć jak ewentualnie sprawdzić stan zaworow?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie