Bardzo proszę o radę

Witam piszę tu w takiej sprawie. Sprawa dotyczy skutera Romet 727. W skutera dokonane zostały zmiany… nowe sprzęgło o ile dobrze pamiętam z czerwonymi sprezynkami i z seryjną sprężyną centralną nowy wariator nie sportowy… rolki 4g. Wymieniony został cylinder na 72ccm i teraz pytanie co mogło się stać skuter jeździł jak szalony przyspieszył i zamykał licznik. Pewnego dnia wstałem rano jadę do pracy i nie jest to ten sam skuter co był… jedzie lepiej jak na 50 ccm lecz nie ma tego powera co po zmianie na 72ccm co może to tak przymulac pozdrawiam

mogło się stać masę rzeczy - zajeździłeś gar, szlag trafia pasek, szlag trafia wariator, rozregulował się gaźnik, zasyfił się wydech, zacina się korektor, ślizga się sprzęgło, zdechła sprężyna centralna…itd

Ale to od czego by tu zacząć pasek jest nowy… jakiś sposób na dobrą regulację gaźnika?

Korektor?

wyszukiwarka? google?

Sluchaj jak ja mam czytać fachowców z pod szkoły wolę tu zapytać jezeli ktoś mi o tym pojecie

tych rzeczy się nie sprawdza w 5min, z twoim nastawieniem to oddałbym go do mechanika.
mimo wszystko, sprawdź kompresję, prawdopodobnie dowaliłeś jakiś zawór.

Norton sam cały silnik robiłem od a do z tyle co ja w nim zrobiłem sam nie masz pojęcia ale czasem i pomysły się kończą. Dlatego piszę tu aby ktoś mądry mógł się jeszcze wypowiedzieć i każda rzecz sprawdzić. Zacznę od korektora bo wydaje mi się że może i być to. Ale proszę o wypowiedzi dodam iz gaźnik seria przy 72ccm

Ą co ewentualnie z zaworem mogłoby się stać?

skoro jesteś obeznany to easy, nagaru dostał przez co zrobił się nieszczelny i skuter stracił na mocy, z przejażdżki na przejażdżkę prawdopodobnie będzie coraz słabszy skuter aż w końcu przestanie odpalać. osobiście sam ostatnio się borykam z tym problemem, jutro będę działał

Możesz wierzyć lub nie po tym jak już się tak zaczęło dziać zrobiłem nim trasę 500 km w dzień 14 h z przerwami jechałem haha z wyrzyska koło piły do Białegostoku a najpierw sprawdzę korektor bo wydaje mi się że może to

Ewentualnie zawory wymienię bo już ponad 1200 wsadzilem i będę dalej pakowal