Baotian gasnie, brak benzyny w filterku

Na wstepie chcialbym przywitac sie ze wszystkimi jako nowy uzytkownik forum :)

Od pewnego czasu moj skuter dziwnie sie zachowuje, opisze co sie dzieje.

Wymienilem filtr powietrza, paliwa, swiece. Skuterkiem przejechalem z 80 km, zaczal sie dlawic i zgasl. Dopchalem go do domu, rozkrecilem plastiki i zaczalem zabawe.

Podejrzewalem ze skonczyla sie benzyna, lecz bylo jeszcze pol baku, mowie pewno swieca, swieca dziala i daje iskre.

Pokrecilem manetka i kopalem w kopke, lecz zauwazylem ze benzyna nie leci do filtra paliwa.

Moje pytanie brzmi, czy podczas krecenia manetka powinna leciec benzyna do filterka paliwa, jak dobrze pamietam, kiedys jak krecilem na wylaczonym silniku to leciala, lecz moge sie mylic. Podejrzewam, ze problemem jest nie podawanie benzyny do filtra. Czy da sie to jakis sprawdzic? Mozliwe ze jest to popsuty kranik, lub przewod podcisnieniowy laczacy gaznik z kranikiem jest nie szczelny.. sam juz nie wiem. Takze mam male pekniecia na kolanku gaznika, lecz raczej skuter nie lapie lewego powietrza, bo gdy zatkam rure wlotowa powietrza to gasnie.

Acha i dodam ze odpalilem dzisiaj, postawilem go na nozke, dalem duze obroty i nie zgasl, lecz jak ja usiadlem i przejechalem sie jadac 35km/h to zaczal sie dlawic i zgasl :/

Macie jakies pomysly po za wymiana kranika?

Jutro kupie nowy przewod i zaciski, moze tam gdzies ucieka cisnienie.

Pozdrawiam

jeśli masz podciśnieniowy kranik paliwa to całkiem możliwe ze przewodzik łapie lewe powietrze , najczęściej pęka przy króćcu

to że nie zasysa paliwa może świadczyć że ssanie do wymiany

Ssanie dziala. Podczas zimnego silnika wchodzi na wysokie obroty i sie nagrzewa.
Swoja droga mysle ze w taka pogode ssanie juz sie nie wlacza przy +15 stopni.
Z czego co wiem to paliwa zlatuje z kranika, gdy zostanie poruszona membrana w nim, a membrana porusza sie przez podcisnienie wytworzone w kolanku.

Możliwe, że masz zapchany filtr paliwa, kranik uszkodzony, pęknięty przewód paliwowy/podciśnieniowy, brudny gaźnik, oraz w ostateczności jeszcze bym sprawdził czujnik stopki bocznej :)

Skuterek odpalam na kopa, bo akumulator mam padniety, wiec stopka boczna nie odgrywa roli.
Skuter odpala po paru kopniakach i chodzi, ale jezeli wsiade na niego i chce jechac to traci moc i gasnie. Przestaje byc dostarczana benzyna.
Filterek paliwa mam nowy.
Jutro zaloze nowy przewod podcisnienia. Jezeli to nie pomoze biore sie za czyszczenie gaznika i moze kolanko wymienie. Jezeli to nie da efektow wymienie kranik.
Co do kranika, jezeli dmucham w przewod ktory prowadzi do granika to leci benzyna, z tego wynika ze kranik raczej jest dobry. Tak samo gdy skuter postawie na srodkowa stopke i rozkrece skuter na maks obroty to benzyna tryska leci do filtra paliwa.. Wiec problem jest gdzies indziej niz w kraniku.

Tez nie chce za duzo kasy wtopic w to, pewno jest to jakas blachostka..