BAOTIAN BT50QT-9 NIE ODPALA ZROZRUSZNIKA TYLKO Z KOPKI

WITAM,na wstepie jako nowy na tym forum chcialbym sie przywitac ze wszystkimi.
a wiec kupilem wczoraj skuterek za 1100zl model w tytule,akumulator podobno jest nowy z roczna gwarancja(podobno na nimprzejechane ok100km). wczoraj ciezko mu bylo odpalac z rozrusznika jak byl rozgrzany,raz mial problem z odpaleniem na kopa ale dzis jak chcialem go odpoalic to rozrusznik na poczatku tylko zakrecil,potem za ktoryms razem juz tylko pykal(pyk pyk) przy probie odpalenia,wzialem go na kopa i odpalil ladnie.dalem mu chwile w gaz troszke pojezdzilem zgasilem i chcialem sprawdzic czy odpali na starter ale niestety tylko kreci i nic,nie jestem w stanie opisac jak kreci bo mam pierwszy raz stycznosc z takim sprzetem.bardzo wazna kwestia moze byc to ze akumulator jest zelowy. gdy robilem mu dzis test to wyskakiwala czerwona lampka ale podobno to o niczym nie znaczy,dodam tez ze przy odpalaniu starterem podswietlenie licznika gasnie a miernik paliwa spada..kierunki dzialaja ok nawet przy uruchamianiu...jedni mowia aby wymienic rozrusznik inni ze akumulator ale wole zapytac was fachowcow,niestety nawet nie mam zadnego drugiego akumulatora aby sprawdzic go na innym,jezeli ktos moze pomoc to bardzo bym prosil jezeli sa jakies pytania to prosze pisac wszystko opowiem:)z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie

Ja bym zdjął rozrusznik i sprawdził, czy jest okey. Jeśli rozrusznik byłby okey to bym patrzał na akumulator.

tyle ze ja sie boje zdjac ten rozrusznik bo nie mam o tym pojecia:(

a od wczoraj cos zaczelo zgrzytac w kopce podczas jazdy co jakis czas tak jakby cos w zebatke wchodzilo jak rusze kopem przy odpalonym silniku to odglos jest ten sam...bylem w serwisie powiedzieli ze jest zepsuta i do wymiany...koszt min 200zl..poprostu zobaczyli ze sie nie znam...powie mi ktos jak rozebrac ta kopke i czy nic przy odkreceniu mi nie wyskoczy zebym mogl go odpalac bo w tej chwili kopka to jedyna nadzieja zeby jakos jezdzil:( z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

pomoze ktos?

zdemontuj pokrywę wariatora - prosta sprawa i oceń stan ząbków na grzechotce i półksiężycu - wymień ( to jest tanie ), co do rozrusznika sprawdź przekaźnik bo on też może być winny za rozruch rozrusznikiem.

z wieszchu co zauwazylem to ze na bendixie byla jedna sruba nie dokrecona,wykrecilem ja i teraz juz jej nie moge wlozyc ze wzgledu ze chyba tam szczoteczki sie przestawily,wszystko kreci ladnie tylko jakby czegos mu brakowalo:( od czasu do czasu odpali na rozrusznik ale to raz na jakis czas....