Baotian BT50 QT9 akumulator ? rozrusznik ? nie odpala

Witam .Mam problem z odpaleniem mojego Chińczyka. 4T.Aku 12 v . Nie mam pojęcia czy to wina aku , rozrusznika czy może czegoś innego . Pstryczkiem nie odpala nawet nie kręci . Światła świecą normalnie . Przy odpalaniu gasną . Dodam ,że z kopyta odpala normalnie , tylko jak by słabszy był . Na postoju potrafi zgasnąć . I znów trzeba z kopa :/ .
Skuter jest garażowany .
Z góry dzięki za porady i pomoc .

Czy po odpaleniu kierunkowskazy działają prawidłowo?

Też mam Baotiana i mam dokładnie ten sam przypadek. Wina w moim przypadku tkwi w akumulatorze który jest za słaby aby zakręcić rozrusznikiem. Gdy naładuję akumulator to starter elektryczny podziała przez 2-3 dni i znowu to samo. NIe wiem co może być przyczyną tego ze on tak szybko się rozładowuje moze to wina ładowania. A do tego że skuter gaśnie Ci na wolnych obrotach to wina gażnik. Wyreguluj i po sprawie.

tak po odpaleniu kierunkowskazy działają prawidłowo , czy rozwiązaniem był by mocniejszy aku ? coś więcej o regulacji gaznika ? z góry dzięki

a spróbuj jeszcze włączyć kierunkowskaz, i na włączonym kierunkowskazie trzymać przycisk od startera. Czy kierunkowskaz dalej miga tak samo jak migał, czy w ogóle nie miga? A może słabiej?

ok zobaczę jutro i dam znać , aku zabrałem do domu u mnie 5 stopni na plusie , dzięki izdebski12 za pomoc

Jeśli chodzi o gaznik to znaczy musisz podwyższyć wolne obroty.
Otwierasz kufer a tam znajduje się taka śrubka odkręcasz ją i widzisz gażnik. Od razu zauważysz taką wystającą złotą srubkę. Kręcąc ją zgodnie z ruchem wskazuwek zegara podwyższasz obroty a kręcąc w drugą zmniejszasz.

Jak skuter zachowuje się przy próbie odpalenia z rozrusznika? Zakręci rozrusznikiem chociaż trochę? Czy może tylko słychać "pyknięcie" i nic ponadto?

Sprawdź w jakim stanie jest bendix. Poza tym podepnij rozrusznik bezpośrednio pod akumulator i sprawdź jak kręci bez obciążenia. Jeśli kręci normalnie, to oznacza, że przekaźnik rozrusznika jest do wymiany.

kierunkowskazy są podłączone pod akumulator. Po co ma kombinować jak może się okazać tylko akumulator do wymiany? Niech włączy kierunkowskazy, i na włączonych naciśnie rozrusznik. Jak kierunkowskaz przestanie migać, lub zacznie słabo, albo światło od kierunkowskazu będzie świecić bez przerywania, oznacza to, że akumulator jest do wymiany.
Jeżeli jednak kierunki będą dalej migały to ma uszkodzony bendix.

Po włączeniu kierunkowskazów gasną zupełnie , kopyto odpala normalnie

Otwórz pojemnik gdzie masz akumulator i sprawdź czy bezpiecznik, który jest w takim pojemniczku niej est przepalony. Jeżeli jest wszystko ok. to masz do wymiany akumulator.

Ok dzięki sprawdzę i dam znać

Wszystko już ok , wcześniejszy właściciel nic nie dbał o skuter . Wszystko zostało wyczyszczone z gaznikiem na czele :) aku wymienione i śmiga .