Baotian 4T - stracił moc i nie odpala

Stało się to w kilka dni temu. Kilka dni temu postanowiłem trochę oczyścić skuter i sprawdzić stan paska napędowego oraz wariatora i sprzęgła, bo już tam dawno nie zaglądałem i w ogóle. Kiedy wyjeżdżałem do sklepu nic nie wskazywało na to ,że już niebawem będzie dziać się coś dziwnego, a mianowicie w drodze powrotnej skuter zaczął się dziwnie dusić tak jakby brakowało mu paliwa. Pierwsze podejrzenie padło na filtr paliwa, bo jeszcze nie wymieniałem , lecz po odpięciu wężyka z paliwem , paliwo wyciekało, więc uznałem, że z filtrem wszystko jest ok. potem wyregulowałem i wyczyściłem gaźnik, niewiele pomogło , zmieniłem gaźnik od innego skutera, jeździł , ale po chwili jeżdżenia dławił się i gasł-czyli to samo , tłok na pewno nie spuchł od temperatury. następnego dnia bez trudu odpaliłem skuter i zrobiłem tego dnia ok 20 km , ale skuter był słaby i jechał maksymalnie 55 km/h , po zgaszeniu nie odpala, kiedy próbowałem go uruchomić kopka chodziła bez oporów, czyli była słaba kompresja, pomyślałem , że tłok bokiem wyszedł :) ale nic z tych rzeczy po rozebraniu silnika nie widać znacznego zużycia cylindra i tłoka , nie ma progów jest gładki na górze tłoka widać jakby wytarł się "lakier" ale nic nie jest chropowate , wg mnie cylinder i tłok są w porządku, skuter ma obecnie przejechane 12700 km. nie wiem co się mogło stać.

kto wie czy juz nie zajechany, ale mam identyczny skuter i jeżeli cieknie ci paliwo z wężyka bez końca to kranik podciśnieniowy do wymiany - taki odlewik pod bakiem

Dodam jeszcze, że podczas przekręcenia kierownicy w prawo i lewo skuter tak samo się dławił i gasł,np jak była wyprostowana to się silnik wkręcał jak opętany i to mnie dziwi bo iskra jest dobra, ale może coś elektryką, może ktoś miał podobny przypadek?

dziwne ale mozesz miec gdzies zwarcie przy kablach skoro piszesz ze jak krecisz kierownica to gasnie ja mam baotiana 49qt-6 wlasnie go rozbieram mam wszystkie czesci jak cie interesuja prucz tylnich plastikow i kola pozatym wszystko jest silnik super dziala 60ccm

zdejmij osłony przy kierownicy i czache , a potem dokładnie obejrzyj kable

może jeszcze dziś włożę silnik od kingwaya fonero 4T bo mam takiego właśnie wraka na podwórku na szczęście :D i zobaczę jak to będzie chodzić.

to lepiej wymien skuter jak ci silnik z fonero podejdzie

bo z fonero silnika chyba nie wlozysz

Sprawdzałem i masz rację bo mocowanie do silnika jest troche inne i silnik też nieco inny u mnie jest oznaczenie 139QMA , a w fonero 139QMB i niektóre elementy się różnią ,np moduł jest dwuwtyczkowy , a u mnie jednowtyczkowy, ale jutro coś pokombinuje.

Witam ponownie :) przez ostatnie kilka dni zajmowałem się ratowaniem mojego skutera, wyjąłem silnik i rozkręciłem go w drobny mak, wszystko miałem na wierzchu i postanowiłem wszystko wyczyścić. tak też zrobiłem, kupiłem również komplet nowych uszczelek silnika, wyczyściłem świecę, wyregulowałem zawory i gaźnik,ustawiłem pierścienie, wymieniłem olej i jak na razie silnik chodzi jak dawniej(jedynie musiałem kombinować z klinem wału bo mi wypadł i miałem mały kłopot z magnetem :D ale to był pikuś jak się okazało) w dalszym ciągu nie wiem co było przyczyną tej usterki, ale teraz to już nie ważne. ważne, że działa.