Awaria wariatora i problem z ponownym montażem Keeway Hurricane Tab2.

Kupiłem skuter Keeway Hurricane rocznik 2006 i przejechałem nim 80km. Awaria zdarzyła się po wjeździe do garażu, na postoju. Zaczęło klamotać pod osłoną napędu i sukter zgasł.
Po rozebraniu osłony wariatora okazało się że zerwała się podkładka pod zewnętrzna tarczą wariatora ..taka "stokrotka" i tarcza zewnętrzna ma także wyrobiony wewnętrzny otwór oraz dodatkowo jest on "jajowaty". Kupiłem oba elemnty i po zmontowaniu nie da się dociagnąć śruby tak aby zewnętrzna tarcza stała sztywno - frez wału jest za długi ? i...

Moje pytanie ...czy ta tulejka między tarczami mogła się wyrobić lub czy brakuje jakiegoś elementu ... czy też coś więcej jest uszkodzone. Lepiej widać o co mi chodzi na filmie.

http://youtu.be/YFyzxio0o7E

Film na razie się ładuje.

Sorry za mało techniczny język, jestem laikiem skuterowym. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sensowne wskazówki.

Filmu nie da się odtworzyć, pisze że jest prywatny.

są różne przeciwtalerze wariatora. jeżeli nie kupiłeś 100% identycznego to może wymagać podkładki 2mm

Wstawiłem nie ten film ...już leci poprawny.

Wariator jest stary, nowa jest tylko podkładka "stokrotka" i zewnetrzny talerz.

Stary talerz ma takie same luzy, podkładki nie widziałem aby wypadła przy rozbieraniu.

zewnętrzny talerz czyli PRZECIWTALERZ.
I o nim pisze

Wombat napisał:

zewnętrzny talerz czyli PRZECIWTALERZ.
I o nim pisze

Dokładnie ..przeciwtalerz.

Film już jest w 1 poście

I czego nie wiesz,podkładka między przeciw-talerz a tuleje lub dłuższa tuleja.

paci napisał:

I czego nie wiesz,podkładka między przeciw-talerz a tuleje lub dłuższa tuleja.

Ano tego kolego jakim cudem to wcześniej działało ...stary przeciwtalerz także po skręcenniu ma takie same luzy jak nowe ... a tulejka jest taka jaka była, podkładki brak , więc ?

cud zapewne.
ale nie analizuj tylko napraw i z głowy

Wombat napisał:

cud zapewne.
ale nie analizuj tylko napraw i z głowy

Pewnie cud ... liczyłem na jakis knyf albo podpowiedź ... :)

podkładka była ale przy rozkładaniu się zmyla.

WITAM, Widać że nikt tu nie ma pojęcia o napędzie CVT. Krótko odpowiem Podkładkę ZAKŁADASZ NIE TAM GDZIE POWINNA BYĆ! hahahahaha

bardzo cenna rada po 5 latach. Na pewno autor czekał na twoja wypowiedź w garażu z kluczem w ręku…

WITAM, Tak cenna dla przyszłych użytkowników jednośladów z napędem CVT, oraz dla samego zainteresowanego bo przypuszczam ze do dziś gość tego nie naprawił.
Druga sprawa dotyczy tego forum że nikt nie udzielił poprawnej odpowiedzi.

nie wiem jak czytałes ten wątek ale ja tam widze posty o podkładce której mu brakuje

Ogarnij sie moderatorze bo sie kompromitujesz jak masz problemy z czytaniem lub zrozumieniem to nie pisz uwag które nic sie nie mają do rzeczywistości która jest wcześniej opisywana, odpisałem krótko i na temat bardzo jasno nawet mój syn 12 letni by was skompromitował.

bardzo przepraszam za moja sztubacką postawe.