Awaria motocykla tydzień po zakupie. Honda Hornet pc41

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #690660
  Bartłomiej
  Gość
  • Postów: 89 724

  Cześć wszystkim,

  Tydzień temu sprzedałem motocykl Honda Hornet pc41. Kupujący podczas użytkowania uszkodził sprzęt tz podczas jazdy zerwał mu się <u>łańcuch</u> i rozwalił kartery. Podczas awarii oczywiście cały <u>olej</u> wylądował na ziemi. W tym momencie żąda ode mnie odstąpienia od umowy, zwrotu motocykla i oddania pieniędzy. Stan napędu przed sprzedażą był bardzo dobry, wymieniany był 2/3 lata wcześniej i patrząc po zużyciu miał jeszcze przed sobą spokojnie parę sezonów (wiem dziwnie to brzmi jak wcześniej mówi się o tym, że łańcuch „wystrzelił.) Kupujący od zakupu przejechał +/- 300kmć
  Pytanie jak to wygląda prawnie. Czy muszę coś z tą sytuacją zrobic. W umowie mamy zapis, że kupujący zapoznał się ze stanem faktycznym motocykla oraz, że w sprawach nieuregulowanych w umowię zastosowanie mają obowiązujące przepisy kodeksu cywilnego.

  #690685
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 907

  Nie musisz mu nic zwracać jeżeli jesteś pewny stanu technicznego przed sprzedażą. Niech idzie do sądu a i tak nie wygra.

  REKLAMA

  Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

  Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

  Advertisement

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button