Auto lekkie pojemność 400cm jaka kategoria prawa jazdy

Witam Was.Jestem tu nowy i liczę na przydatne pomocne Wasze komentarze.Czterokołowiec lekki pojemność silnika 400 cm 4 KW skrzynia automat.Jakie potrzebne jest prawo jazdy dla osoby dorosłej na takie auto by mogła legalnie poruszać się po naszych drogach???Z tego co wiem to nie AM bo jest do 50 cm ale na 4 KW>czy to ma być A 1???Czy AM bo ma 4 KW??Dzięki z góry za odp.Pzdr.

AM jest też na czterokołowce lekkie.
Nie można nim jeździć na dowód osobisty (jak ci co przed wejściem ustawy skończyli 18 lat).
Wiec trzeba mieć AM, A1, A, B, B1

No tak tylko ,że prawko kat.AM jest do 50 cm pojemności silnika a to jest 4 kołowiec Lieger 400cm pojemności i nie wiem już jakie to prawko musi być.

AM jest do 40cm pojemności w MOTOROWERZE i do czterokołowca lekkiego czyli pojazdu co nie przekracza 350kg i 45km/h. Przeciez to nie jest trudne sobie wygooglać do czego uprawnia AM.

KATEGORIA AM PRAWA JAZDY UPRAWNIA DO KIEROWANIA:

  • motorowerem, rozumianym jako pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
    - czterokołowcem lekkim, rozumianym jako czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Wymagany wiek do uzyskania tej kategorii wynosi 14 lat. Przystąpienie do egzaminu przez osobę, która nie ukończyła 18 lat, uwarunkowane jest uzyskaniem pisemnej zgody rodziców lub opiekunów.

Ja wiem ,że nie jest trudno wygooglać ale chodziło mi o pojemność a tam nie ma nic na ten temat dokładnie napisane.A ja pisałem wyraźnie jest pojemność 400 cm a nie do 50 cm.I dlatego tu zapytałem.

pojemność i ograniczenie prędkości klasyfikuje motorower, a masa i ograniczenie prędkości czterokołowiec lekki - dlatego to osobne podpunkty w opisie AM.
Definicje czterokołowca lakkiego znasz i jeżeli masz w papierach czterokołowiec lekki to ci nic wiecej nie interesuje - czy ma 350cm czy 400cm. Jest czterokołowcem lekkim.
I wymaga minimum AM.