Auto AM przy karcie motorowerowej?

Czy moja karta motorowerowa upoważni mnie do kierowania w 2013 mikroautem?dzięki za odp

jeśli wymienisz ją na prawo jazdy am to tak

T co będzie z prawkiem B1

jeśli moikroauto ma poj 49 to nie musisz wymieniać

Chyba własnie musi wymienić na am bo na karcie moto nie można jezdzic mikro autem bo jest B1 co z tym zrobią może ktoś wie?

Ale B1 to jest powyżej 49poj. a karta motorowerowa i AM upoważnia tylko do jazdy pojazdem do 49 poj.

B1 uprawnia do prowadzenie samochodów do 550kg, bez względu na pojemność silnika i prędkość. Natomiast "samochody" na kartę motorowerową (AM) mają ograniczenia takie same jak motorowery - 49ccm oraz v-max 45km/h.

I taki mini samochód musi być do 330kg

Ja bym to nazwał nano autem moj skuter waży 100kg a co dopiero auto....

No to mój skuter ponad 100kg

Są trzy typy pojazdów nazywane mikrosamochodami:

a) pojazdy rejestrowane jako motorower, silnik spalinowy z zapłonem iskrowym o pojemności do 49,9 cm3, bez limitu mocy, limit prędkości 45 kph, waga do 349 kg gotowy do jazdy*. Można jeździć na karcie motorowerowej lub dowodzie osobistym po ukończeniu 18 lat, prawo jazdy kategorii AM, B1, B.

b) pojazdy rejestrowane jako pojazd samochodowy o kategorii czterokołowiec lekki, silnik spalinowy z zapłonem iskrowym o pojemności do 49,9 cm3, silnik o zapłonie samoczynnym (diesel) do 4 kW, silnik elektryczny do 4 kW, limit prędkości 45 kph, waga do 349 kg z silnikiem spalinowym gotowy do jazdy*, silnik elektryczny do 349 kg bez zainstalowanych akumulatorów (jeśli nie stanowią one części konstrukcyjnej). Można jeździć na karcie motorowerowej, prawo jazdy kategorii AM, B1, B.

c) pojazd rejestrowany jako pojazd samochodowy, silnik dowolny, trzy lub cztery koła, bez limitu prędkości, waga do 550 kg gotowy do jazdy*, można jeździć posiadając kategorie prawa jazdy B1 i B.

gotowy do jazdy - zatankowany, z wszystkimi płynami potrzebnymi do właściwej eksploatacji pojazdu.