Aprilla sr 50 nie chce odpalic

Wczoraj jechalem skuterem nagle skuter mi zgasl probowalem go ponownie odpalic lecz gdy dodawalem gazu skuter gasł ponownie oraz kontrolka od swiateł myslalem ze to z powodu braku paliwa dopchalem go do domu zalalem paliwem probuje go odpalic i jedyne co sie dzieje to pali mi sie czerwona kontrolka od oleju i nie moge go odpalic co to może być?

a masz olej?

tak :/

a iskre masz?

mam

a kompresje masz?
a co znaczy:
- gasł mi oraz kontrolka od świateł - ? co oraz co kontrolka?

Jechalem i jak mam wlaczone swiatla to mi sie swieci kontrolka ze sie pala swiatla i jak gazowalem to ta kontrolka przygadsała tak jakby skuter tracił moc

ale jednoczesnie obroty spadały ? stary wez sie coś rozpisz bo zgadywanie i ciągniecie za jezyk szybko zniecheca

Tak obroty spadały gdy probowalem odpalic go ponownie udalo mi sie ale gdy dodalem gazu gasł za 3 razem gdy probowalem odpalic juz nie odpałał tylko była iskra i paliła sie kontrolka od oleju

który to jest rocznik aprilli, może to Ditech na wtrysku nie na gazniku a kontrolka nie jest od oleju tylko od wtrysku?
wtedy masz to do przerobienia
http://www.skuterynet.fora.pl/naprawa-i-tuning-skuterow,4/kody-usterek-gilera-runner-sp-50,131.html

to takie zegary (analogi) ?

Tak tak dokłądnie takie :) 2002 rocznik

jak to 2002 rocznik to zmierz kompresje. Przeciez to już swoje pojezdziło.

Okej dzieki za pomoc :) wedlug przebiegu ma 7100 km

jasne. skuter z 2002 roku ma 7100km.
Tylko 10 lat nie działa licznik...