Aprilla Mojito 125

Witam, szukałam w sieci i szukałam, znaleźć nie mogłam.

W czwartek mam jechać oglądać skuter (tytułową aprillę) i tu pojawia się moje pytanie, ponieważ jadę po niego 300 km mam trochę wątpliwości odnośnie mojego wzrostu. Mam 160 cm wzrostu i jestem dość szczupła ale nie słaba :) czy skuter z siedzeniem o wysokości 770 cm nie będzie za wysoki dla mnie?

A nie możesz podejść do jakiegoś sprzedawcy nowych skuterów i sobie usiąść na czymś, o zbliżonej wysokości kanapy, do tego pięknego retro?
Np. Kymco Like 50 ma 780mm, czyli tylko centymetr więcej... Może znajdziesz coś u Rometa, Junaka, gdziekolwiek, gdzie będziesz mogła usiąść na kilku modelach i sprawdzić wysokość kanapy. Do czwartku jest jeszcze sporo czasu.
Powodzenia!

No właśnie to jest problematyczne bo pracuje od 10 do 20 od pn do pt a w weekendy wszystko w pobliżu pozamykane :( Ale będę kombinować bo trochę boje sie jechać tak w ciemno

N to witam w klubie ludzi, którzy nic w tygodniu nie moga załatwić :-)
Ja mam 170cm, a kanapa na 840mm. Jak siedzę wygodnie, to na postoju stoję lekko na palcach, ale jak się odrobinę zsunę na siedzisku, to oprę całe stopy płasko na ziemi. Niestety niewiele Ci to powie, bo poza wzrostem, każdy z nas ma nogi innej długości :-)
A nikogo z jakimś skuterem w okolicy nie masz (sąsiedzi, parking jakiś, pizzeria)?

Dorota Salam... napisał:

Witam, szukałam w sieci i szukałam, znaleźć nie mogłam.
W czwartek mam jechać oglądać skuter (tytułową aprillę) i tu pojawia się moje pytanie, ponieważ jadę po niego 300 km mam trochę wątpliwości odnośnie mojego wzrostu. Mam 160 cm wzrostu i jestem dość szczupła ale nie słaba :) czy skuter z siedzeniem o wysokości 770 cm nie będzie za wysoki dla mnie?

+++
Moim zdaniem nie będzie, chociaż to zawsze kwestia indywidualnej wygody... Gdyby nogi wygodnie (na płasko) opierały się na ziemi, to byłoby niewygodnie w trakcie jazdy... nogi byłyby zbyt podkurczone... Zdecydowanie wygodniej jest sięgać ziemi nawet czubkami palców, ale za to wygodnie siedzieć w trakcie jazdy... ;)))

Bez obaw azjatki nie są wysokie i dają radę,dasz radę i ty:) trochę wiary
http://www2.vietbao.vn/images/oto/the_gioi_xe_may/61001873_20.jpg

Dzięki, podnieśliście mnie trochę na duchu :) Skuter bardzo mi się podoba i nie ukrywam że wybierałam pod względem wizualnym choć ponoć nie jest to najgorsza maszyna.

Ładna jest na 101% :-)))

Nie chcę siać paniki ale słyszałem że pozycja za kierownicą tej Apki nie należy do najwygodniejszych.

Nie ma paniki, ja też o tym slyszałam . To nie bedzie skuter na dlugie trasy , raczej wozidło na uczelnie i po mieście. Jak bede miała dość to sie zatrzymam i pójdę na kawę a potem z powrotem. Do dluzszych podróży mam auto, skuter kuouje dla frajdy a nie z potrzeby więc i wymagania inne. Tak to troche dla szpanu i nie wstydze się tego.

A więc wydaje się to całkiem odpowiednia maszyna :-)
http://polskajazda.pl/db/images_thumb_818070_526_396_adaptive.jpg
POWODZENIA!

Oj tak :) Udało się i jutro idę mierzyć rano a w czwartek w trasę po wymarzone dwa koła :) Kask już wybrany i tu moje pytanie o markę "MOMO"? Nadają się czy szukać czegoś innego?

To włoska firma designerska, z dobrą opinią... u nas raczej mało znana i popularna... Jak nie chcą nadmiernie z Ciebie zedrzeć, to kupuj i raczej kieruj się wygodą i funkcjonalnością (np. blenda)... ;)))

ja jeżdżę w momo design. są świetne, lekkie, doskonale wykonane.

To jeszcze zapytam o kaski marki LEM, co sądzicie?

... wszystko pyszne... ;)
specjalizują się w kaskach otwartych i rozumiem, że takiego poszukujesz... LEM to taka trochę wyższa (i droższa) półka niż LS2...
Tak, czy inaczej, zacznij od przymierzenia... musi być lekko ciasny, a po zapięciu nie ruszać się na głowie ani o milimetr... ;)))

Ja tam wolę bez kasku:D
https://www.youtube.com/watch?v=Tt6C6P3bJq8
a na poważnie to taki ci polecam;
http://allegro.pl/otwarty-kask-motocyklowy-naxa-s16a-blenda-r-m-i5163239932.html

mam do tego typowo babskie podejście więc taki odpada ale dziękuje:)

Paci podaj różowy w kwiatuszki za dwie dychy :D

Pytań ciąg dalszy...
Czy możecie mi poradzić co powinnam nabyć prócz kasku? Na skuterze zamierzam jeździć tylko w cieplejsze dni , zima odpada od tego mam auto. Co powinnam mieć a co sobie odpuścić.