Aprilia sr pompka oleju pytanie

Witam! Niedawno kupiłem skuterek aprilia sr 2002 z przebiegiem 20tys. Troche poczytałem o pompkach oleju i że przy takim przebiegu mają dużą szansę żeby paść. I teraz pytanie czy opłaca się wymienić pompke np na http://allegro.pl/pompa-pompka-dozownik-oleju-skuter-2t-i3028229373.html czy to tylko strata kasy i lepiej lać mieszanke?

Ja na twoim miejscu lałbym mieszanke. Zawsze masz pewność że jest smarowanie, a nie wiesz kiedy pompka sie zepsuje. Kilka sekund więcej i masz pewność

Taką opinię słyszałem, że jeśli te pompki i dozowniki projektował sztab inżynierów to chyba nie po to żeby ktoś sobie wywalał i mówił, że tak jest dobrze. Poza tym nawet w chińskich sprzętach te pompki długo wytrzymują, a tu jest przecież Aprilia wiec o jakiej awarii mówimy?

myślę że 10-letnia pompka nie będzie już tak dobrze działać jak nowa, ale wybór należy do ciebie. ja dolewam oleju do paliwa i nie narzekam. też mam aprilke sr z 2002 roku :) masz silnik morini może?

sprawdz jak tak juz sie bawisz-jaki przebieg serwisowy(do wymiany) ma taka pompka i masz problem rozwiazany
ps.tylko trzeba brac poprawke czy licznik caly czas byl czynny

@matex95 Silnik oryginalny to chyba morini lc. Robiłeś obieg zamknięty czy poprostu zostawiłeś pusty dozownik?

do pompki się nie dotykałem, zostawiłem tak jak było, w zbiorniku był jeszcze litr oleju który wyjeździłem. jestem zmuszony mieszać benzynę z olejem, bo miałem ditecha i przerobiłem go na gaźnik.

Ok, dzieki wszystkim za pomoc :)