Aprilia Sr – blokuje tylne koło, szarpanie, stuki w przekład

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Aprilia Sr – blokuje tylne koło, szarpanie, stuki w przekład

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam. Mam problem z Aprilia Sr 50 -1999rok. Wczoraj zaczęło dziać mi się cos z przekładnią. Dojeżdzałem do skrzyżowania, puściłem manetke ale skuter dalej się toczył, a raczej czułem szarpanie. Zjechałem ze skrzyzownaia, postawiłem skuter na nózke centralną, i chciałem obrócić tylnym kołem, jednak nie mogłem, gdyz cos blokowało. Wkoncu odpaliłem go, również na nóżkach i koło się kręciło, a raczej przeskakiwało co kawałek ( szarpanie ). Ale dało się go zatrzymać i obrócić do tyłu, jednak po chwili koło znowu zaczeło się kręcić do przodu.Gdy skuter jest zgaszony, albo nie mogę obrócić tylnym kołem, albo obraca się ale bardzo cięzko,, jakby cos blokowało. Jak uruchomieć silnik koło się kręci. Z przekładni dochodzą małe stuki, które są spowodowane tym szarpaniem, tak mi się przynajmniej wydaje. Skuter zaczął wkręcać się bardziej na obroty, przy starcie. Co może być przyczyną? Z góry dziękuje za szybką odpowiedź. Pozdrawiam Serdecznie

Anonimowy

rozkręć przekładnie i zobacz czy wszystko w porządku [nie bój się nie ma w przekładni żadnych olei i itp . xD]

Anonimowy

moim zdaniem to przelozenia poszly te co są w przekładni za sprzęgłem…

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.

Anonimowy

Albo coś z paskiem, sprawdź ten napęd 😉

Anonimowy

A mi się wydaje że odkręciło się sprzęgło i blokuje

Anonimowy

Pasek raczej nie bo by się koło nie kręciło. Też myślę że to mogą być przełożenia.

Anonimowy

Jak nie masz czym albo boisz się że coś się zepsuje to nie rozkręcaj przekładni tylko odkręć samą pokrywę, kilka śrubek, a chociaż zobaczysz czy to coś z paskiem lub sprzęgłem.

Anonimowy

A powiedz mi czy jak nim zahamujesz to szarpie nim lub gaśnie ??

Anonimowy

Najprawdopodobniej sprzęgło się odkręciło, miałem taką akcje przedwczoraj to normalnie skuter z popychu odpaliłem 😀 Na wolnych obrotach ci gaśnie?? Jak chcesz się zatrzymać to czujesz jakby coś przeskakiwało??

Anonimowy

Marian ja tak miałem jak skonczyły się okładziny sprzęgła. Sprzęgło spiekło się z dzwonem i odpalałem go na popych xD

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie