Aprilia Sr 50

Cześć, witam ...
Na wakacje mam już pewną decyzję, że kupuje Aprilię SR 50. Wcześniejsze tematy co zakładałem, że będzie to GB Street, Fighter lub coś innego, są nieaktualne. Aprilia SR 50 to strzał w 10 (w moim przypadku). Moje pytanie do Ich użytkowników.
Co jaki czas dolewać oleju?
Dzięki, pozdrawiam Kamil.

1l powinien wystarczyć na 1000 km, powinieneś mieć światełko sygnalizacji niskiego poziomu oleju i nie zwlekać z dolewaniem. Najlepiej mieć w domu jedną butelkę na zaś.

Aha, dzięki. Taty się pytałem to mówił, że także przy każdym tankowaniu... Dobrze gadał ? :D

On mieszankę robił zapewne w starym motocyklu, tam nie było zbiorniczków osobnych na olej i mieszankę robiło się w kanistrze i dopiero wlewało do baku. Nie wiem jak ty chcesz robić, ja opisałem w pierwszym poście sytuacje, kiedy używasz osobnego zbiorniczka.

Wiem. Aprilia, którą chcę kupić ma dozownik. Wiem o co chodzi, co z czym, tylko kiedy .. hehe. Czyli co 800-950 km będę sprawdzał stan oleju. :D
Dzięki.

Ja dolewam jak się zaświeci kontrolka, ale wiesz żaróweczka się może spalić, dlatego profilaktycznie zaglądam do zbiorniczka co jakiś czas. Stosunek mieszanki oleju do benzyny wynosi około 1 do 30, czyli to ile przejedziesz km zależy od spalania. Przyjmując, że te wynosi 3l/100km to wychodzi właśnie 1000 km na litrze oleju.

Ja nie będę wariował na Apce. Szanuje każdy motocykl, sktuer, samochody... To moje drugie życie, sposób od oderwania się od stresujących sytuacji. Z braku "money money" jestem zmuszony czekać do wakacji na Aprilię. No cóż. Będzie warto. Dużo na jej temat wiem, tylko zrobię lekkie poprawki wizualne(jak będzie trzeba) i ten tył taki "długi", audio 500-600W i ew. tłumik, ale zastanowie sie nad tłumikiem bo spalanie może wzrosnąć. Myślę, że problem rozwiązany.
Serdeczne dzięki, LwG ! :)

Moim zdaniem audio w skuterze jest bez sensu, szkoda czasu, pieniędzy i miejsca pod kanapą na taki "wiejski" tuning ;]

No zastanowie się nad tym. Chyba zainwestuje w lepszy kask ?
Całkiem prawdopodobne ;D

Kupiłbym sobie kurtkę albo dobry kask na Twoim miejscu.

Mam skórę ;] Tylko kask szukam... Nad Naxą się zastanawiam.
Taki standardowy z dobrą wentylacją.