Aprilia sr 50 słaba przyczepność opon w mokrych warunkach

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Aprilia sr 50 słaba przyczepność opon w mokrych warunkach

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marin09 marin09 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe tobo
    tobo
    Użytkownik

Zostałem szczęśliwym posiadaczem skutera jak w tytule tematu.
    Radość użytkowania wielka, psuje ją właściwie tylko jedna rzecz, trakcja opon, szczególnie na mokrej nawierzchni.

Dziś wracając z pracy zjechałem z ronda, prędkość niewielka, może 30 km/h, lekko się przechyliłem i tylne koło uciekło; na szczęście zdążyłem podeprzeć się nogą. Wrażenia bezcenne…

Powrót do domu z jeszcze większym „czuciem” zakręty pokonywane prawie na stojąco… Zauważyłem jeszcze raz małe zachwianie tym razem bez konieczności ratowania się.

Przebieg skutera to 540 km, w tym trochę przebytych w deszczu.
    Opony to Sawa mc 16.

Wiem że na początku trakcja może być upośledzona ale nie spodziewałem się że aż tak. Gdzie leży przyczyna? To są kiepskie opony, skutery nie lubią mokrych warunków i wtedy trzeba odpuścić? Doświadczenie mam zbyt marne by samemu wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.

Jeśli odpowiedzialna za ten problem jest kiepska opona to co zamiast niej?
    Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i sugestie.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Masz po prostu opony gówniane (albo jakościowo albo beżnikowo).

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Kup coś co ma więcej nacięć( lamelek).Wpływ może też mieć duże ciśnienie w oponach. o coś takiego np albo podobne http://allegro.pl/opona-heidenau-12-120-70-12-k66-deszczowo-blotna13-i3291125910.html

motórzysta
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie