Aprilia sr 50 problem z czujnikiem temperatury

Kupiłem nowy czujnik do swojej aprili sr 50. Stary niby nie działał. Podłaczyłem nowy, też nie działa. Więc czego to może być wina? bo czujnik jest sprawny bo był kupowany nowy. Jakieś bezpieczniki czy co? Kabel może jakiś? Prosiłbym o szybką odpowiedź. Silnik Morini na gaźniku

czujnik, kable, wskaźnik

wskaźnik działa, czujnik działa, jakie kable?

Wiecie może co zrobić? Albo co jest uszkodzone? Czy coś, jakieś kable?

atakujac z intelektu zgaduje ze albo kable miedzy czujnikiem a wskaźnikiem (łącznie z tymi w desce) albo zasilanie samego wskaźnika.

czujnik był sprawdzany więc na pewno działa.. Hmm, a co do kabli, mozna było by je jakoś sprawdzić? Nie patrząc wszystkich po kolei?

i czy możliwe że to jest termostat uszkodzony albo coś?

musisz sprawdzić na początek tylko kable od czujnika - wiec nie rozpaczaj.
Skąd wiesz że działa wskaźnik?

Sprawdzałem go jednym sposobem

ta rozmowa bedzie długa....
JAKIM SPOSOBEM?

zwieranie łącza czujnika do masy

no to brawo. to to wymyśliłeś a nie wiesz jak sprawdzić resztę? zrób to samo końcem tego samego przewodu przy czujniku a czujnik masz przeciez nowy. to coś ci z tego wyjdzie

A tak bardziej jasniej krok po kroku? WSKAŹNIK działa na pewno bo sprawdzałem. i to co ty napisałeś to w czym to pomoże? nie jestem jakimś mechanikiem wiec prosiłbym abyś mi to trochę jasniej wytłumaczył

skoro zwierasz łęcze czujnika do masy i wskaźnik reaguje prawidłowo to znaczy że i wskaźnik i kabel jest ok. co zostało?

Już dokładnie nie pamiętam ale albo zwierałem czujnik do masy albo łącze czujnika do masy. I wskaźnik ruszył

Czekam na pomoc

to może sie zdecyduj co zwierałeś z czym a co nie - NA PEWNO. A potem będziemy zgadywać dalej. Masz układ z 3 części - czujnika, przewodów i wskaźnika. To nie jest wielkie wyzwanie sprawdzić 3 rzeczy - przy czym jedną już CHYBA sprawdziłeś.