Aprilia sr 50 pomoc przy zakupie. Zerknijcie:)

Siemka!
Właśnie zamierzam kupić skuter i znalazłem fajną ofertę Aprili sr 50 z mojego miasta. Mam pytanko, bo na otomoto jak jest rodzaj napędu to jest wał kardana. Czytałem troche o tym i wiem, że do tego są potrzebne biegi (chyba) i montuje się to w większych motocyklach, a wszystkie inne aprilie jakie patrzałem mają pas napędowy i mam takie pytanko czy ta ma pas napędowy i sprzedawca po prostu wybrał zły rodzaj napędu czy faktycznie jest tam ten cały wał kardana i czy warto kupić ten skuter. Pozdrawiam !:)

Link do skutera: http://otomoto.pl/aprilia-sr-sr-ditech-M3293200.html

normalny automat, nawet patrząc na skuter nie widać zmian biegów..

Aprilia to dobra marka, która produkuje wysokiej klasy skuterki ;) Przypuszczam, że siedzi tam pasek napędowy. Moto z wyglądu oceniam na stan nawet dobry +, ale jak silnikowo to ty sam musisz ocenić przy jeździe próbnej ;)

Dowiedz się jaki jest przebieg ,bo tam nic o tym nie ma .
Przebieg dużo mówi . A co do samego skutera ,dobra marka ,dobry model .

Tam siedzi oczywiście pasek napędowy :). Z tego co mi wiadomo wał kardana jest instalowany w głownie chopperach i turystykach. Skuter wygląda ładnie. Przejedź się, zobacz co i jak, a potem się zastanów :).

Jest to DiTech ( dla nie wtajemniczonych wtrysk paliwa ) a co za tym idzie jeśli dalej jest tam wtrysk i nie został przerobiony na gaźnik - lepiej sobie odpuść. Ryzyko awarii tymbardziej w używanych Apkach jest duże tak samo jak koszty naprawy. Jeśli koniecznie chcesz Aprillie Sr to szukaj czegoś na gaźniku co prawda spalanie trochę wyższe ale nie ma takiego ryzyka że staniesz w polu. Z napędem tak jak kolega wyżej pisał - w SR-ce jest przekładnia CVT czyli pasek napędowy, wariator, sprzęgło.

Co do egzemplarza z linku - według mnie odpicowany pod sprzedaż a dodam jeszcze że tylna i przednia opona się różni co może ( nie musi ) świadczyć o ciężkiej przeszłości napędu.

Edit: no może trochę przesadziłem z tą awaryjnością wtrysku ale jeśli już kupować to lepiej coś na gaźniku.

Kapuchon ma racje odpuść skuter z wtryskiem za te pieniądze, nie wiadomo co w nim siedzi. Całe te wtryski do jakoś mega dopracowanych to nie należą w modelu jetforce także wystepują problemy z wtryskiem.