Aprilia sr 50 płyn chłodniczy w układzie spalania po remoncie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #697265
    Sneju
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam może zaczne od początku kupilem aprilie sr 50 na gazniku z 2002r wszystko wydawało sie ok po 2 dniach zaczeła mocno dymić na biało i mieć problemy z odpalaniem. Oddałem ja do serwisu i to był chyba najwiekszy błąd ale o tym zaraz. Gość powiedział że skuter jest zatarty i faktycznie był pokazał mi cześci i miał go zrobić a przy okazji kilka innych drobnych rzeczy. Naprawiał go 3 miesiace ale niby wkońcu zrobił. Po odebraniu skuter palił od strzała przejechał może 5km i zaczął przygasać potem juz nie odpalał i coś zaczeło kapać raczej płyn .Mechanik sprawe olał i nie odbiera tel (faktura miała być na drugi dzień jednak nic z tego bez rozpisywania sie ale sprawa przegrana) i teraz problem wygląda tak skuter po oczyszczeniu świecy i gaźnika pali bardzo cieżko i tylko na ssaniu. Na świecy widać ślady płynu. Przy odpalaniu też cieknie dołem jak by z tlumika a jak odpali kopci strasznie na biało i zaraz gaśnie a i syczy ze zbiornika na płyn. Dodam że zagladałem do uszczelki pod głowicą i jest nowa metalowa.Mam już dość tego skuterka ale jak wydałem juz tyle pieniedzy na niego to chciałbym zeby chociaż jeździł. Co mu może dolegać ? Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

    #697286
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    może mu dolegać 1000 rzeczy. Od twojej “jazdy” po odebraniu po zły montaż części. Uszczelki pod głowicą używa się RAZ i daje nową za każdym razem.
    Chyba najlepiej żebyś poszukał mechanika co to ogarnia i u sprzęt odstawił bo jakoś nie wiedze żebyś umiał dojść czy to jest krzywo poskładane, czy z dobrych cześci czy jest zajechane, czy np masz pęknięty cylinder.

    #697289
    Sneju
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Co do uszczelki wiem i nowy komplet już zamówiłem chodzi mi o sam fakt że była nowa. Do jazdy po odbiorze jechałem jakieś 35-40km/h nie szarpiąc gazem wiem jak sie dociera troche motorow już miałem i zawsze sam radziłem sobie z naprawa mniej czy bardziej skomplikowaną. A serwis to ostateczność dlatego tutaj napisałem.

    #697578
    Sneju
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić czy cylinder nie jest gdzieś pękniety bo na oko nic nie widać ?

    #697600
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    próba kompresji lub wymontowac i oglądać

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button