Aprilia SR 50 DiTech, sama gaśnie

Witam ostatnio jeździłem sobie po mieście skuterem i nagle zgasła po czym załączyła się pompka paliwa bo skuter jest na wtrysku (silnik P/G) ekranik nie zgasł ani nic nawet nie pokazał się service, już raz miałem podobnie ale wtedy włączył się service i ekranik zgasł po czym się znowu włączył ale to była wina źle podłączonego akumulatora i raz stykał raz nie, sprawdziłem akumulator i wszystko ok czy możliwe że to wina świecy lub cewki? cewka luźno siedzi na świecy wystarczy ją lekko pociągnąć a ona wypada, jak jechałem troche kilometrów w lecie to sie nagrzała i wypadła ale to raz

proszę o pomoc

to może sie w końu przegrzała i spaliła. zobacz czy masz iskre

nie no odpala dobrze, stała z miesiąc nie odpalana i po naładowaniu akumulatora odpaliła praktycznie od razu po 3 sek ale problem nadal nie zniknął wydaje mi sie ze cos z pompką moze jakby prądu nie dostawała i odcinała paliwo i wtedy gaśnie i spowrotem prąd jak wraca to sie załącza pompka

jakoś strasznie trudno mi wykrzesać z siebie siłe żeby sie wszystkiego domyślac.
w jakich sytuacjach to gasnie? jak czesto? od razu potem zapala? ma taki jakiś rocznik? przebieg?

przebieg jest już 30k rocznik 2006 albo 2008 i gaśnie tak po przejechaniu od 100 do 150 metrów i nie gaśnie tak np jakby sie paliwo kończyło że zgaśnie i jak skuter jeszcze jedzie i mam manetke na full to nie ma tego charakterystycznego dźwieku buczenia chyba wiesz o co mi chodzi tak jakby wogóle już ani troche paliwa nie dochodziło do cylindra no i uruchamia sie pompka i odpala od razu bez żadnego problemu i sie to powtarza