! Forum Motorowery Aprilia RS50

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr DamianRysiekSr 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #117004 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kruk94
    kruk94
    Użytkownik

Witam. Mój problem polega na tym. Po zakupie motoroweru pojeździłem nim z dwa dni. Chciałem zobaczyć v-max. I aprilia zgasła. Po obejrzeniu go z bliska i rozebraniu go okazało się, że to dozownik oleju, który łączy olej z paliwem. spuściłem olej i paliwo z baku, wymieszałem razem. Wlałem połączone paliwo z olejem i ścigacz zapalił. Jeździłem nim normalnie. Trochę po lesie do oddalonej 6km miejscowości. I wszystko było ok. Ale dzisiaj jechałem drogą. Około 65km/h 8 tysięcy obrotów i po 5km aprili zaczęły zniżać się obroty (raz mi się już ta stało) , ja nadal jechałem około 60, zredukowałem biegi i naraz zgasła. Nie chciała zapalić. Po około 3-4min zapaliła i pojechałem dalej. I tu moje pytanie. Dlaczego zgasła? To przez ten dozownik, którego nie ma?
    Czy co? Może mieliście taki problem. Co wtedy zrobiliście?

Proszę o pilną odpowiedź.

#117006 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Mogłeś mieć złą mieszankę, a bez dozownika musisz powoli odejmować gazu, bo nie będzie miał smarowania i się zatrze. Katujesz w ten sposób silnik. Za nie długo nada się do remontu.

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #117010 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kruk94
    kruk94
    Użytkownik

Ok, dzięki.

#117043 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kruk94
    kruk94
    Użytkownik

Ma ktoś jeszcze jakieś opinie na ten temat?

#117065 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr
    DamianRysiekSr
    Użytkownik

Dozownik wymień, nie kombinuj z mieszankami…

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Aprilia RS50
Informacje o Tobie: