Aprilia RS czy dobrze docieram?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Mam zmartwienie odnośnie mój brat docierał moją Apke gdy ja leżałem w szpitalu. Mówił, że jeździł nią maks 7 tyś obr i grzał ją przed wyjazdem. jeżdżona była na bardzo bogatej w olej mieszance( około 1:38) dostawała tyle oleju, że gdy odkręciłem tłumik dużo się go wylało:P
    Apka śmiga na tłoku Asso z chromowanym górnym pierścieniem, cylinder przed zmianą tłoka miał przebieg ok. 15 tyś km(utrzymany w świetnym stanie, bez rys, nominał) Czy takie docieranie jest dla niej dobre? bo mam wątpliwości i troszkę się o nią boje. Motor chodzi normalnie póki co. Jestem Lajkiem w takich sprawach więc proszę o wyrozumiałość za moje głupie pytanie 😳

Anonim
    Gość

Docierać się powinno w garnicach 70%v-max to już tak maxymalnie czyli 7k obrotów łapie się. Co do tego grzania to według mnie powinno się stawać i aż ślnik się oziębi a nie go jeszcze grzać ale na to niech się ktoś wypowie co wie

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Anonim
    Gość

no niebardzo, akurat jeżeli chodzi o tempertaure to silnik podczas docierania powinien być troszkę bardziej cieply żeby się wszystko ze sobą zgrało (tłok, pierścionki z cylkiem) jeśli mówisz, że w granicach 70% maksa to jest ok, bo on rzadko robił te 7 tyś częściej 5-6 ale jeździł też i z takimi obrotami więc napisałem wzwyż żeby być już pewnym 100%

Anonim
    Gość

No to jeśli chodzi o obroty to jest ok, co do temperatury to trzeba by poczytać i też by się wyjaśniło

Anonim
    Gość

motor nie powinien się mocno grzać…. a szczególnie na dotarciu … jak jest zimny to się go odpala i żeby pochodził na wolnych na ssaniu żeby troszkę się rozgrzał i dzida… a przy docieraniu powinno się też nie raz bardziej manetkę odkręcić… w twoim przypadku tak do max. 9tys. obro by tłok mógł też się z lekka rozciągnąć i przyzwyczaić do wyższych obro… odkręcaj mu tak manete co 5km i ciągnij go tak +/- 1km 🙄

Anonim
    Gość

Czyli mniej więcej wszystko dobrze przebiega taką na razie mu w kopyto nie było dawane bo tłok ma przebieg może 90 km. Pojeżdze jeszcze tak do 200 i zaczne mu dawać pomalutku buta. Bałem się, że kręcony był do zbyt wysokich obrotów.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button